Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Před Eurem se fotbalisté utkají s Koreou, předtím dva duely v Rakousku

Český útočník Tomáš Necid přijímá gratulace ke gólu od Jiřího Skaláka v přípravném utkání proti Srbsku. | foto: MAFRA

26 2016
Fotbalová reprezentace zná přesný program před mistrovstvím Evropy. Pro fanoušky jsou nejdůležitější data 27. května, 1. a 5. června, kdy se Vrbovo mužstvo v přípravných zápasech utká postupně s Maltou, Ruskem a Jižní Koreou. První dva duely se uskuteční v Rakousku.

Nominace, sraz v Praze, odlet do Rakouska, dvě utkání během týdenního soustředění, návrat do Prahy, generálka, odlet do Francie a pak úvodní zápas mistrovství Evropy. Všechno se stane během pětadvaceti dnů v druhé polovině května a v prvních dvou týdnech června.

Trenér Pavel Vrba už 19. května oznámí třiadvacetičlennou nominaci, byť v té době by na Evropskou fotbalovou unii (UEFA) stačilo nahlásit širší s třiceti jmény.

Bude to netrpělivě očekávaný den, složení týmu pro Euro zatím vyvolává několik nejistot. Bude v týmu kapitán Rosický? Kdo bude čtvrtým stoperem? Uzdraví se Šural? Kdo budou tři útočníci? Dostane se na překvapení?

Harmonogram národního týmu před Eurem

Příprava
19. května: nominace
23. května: sraz
25. května: odlet na soustředění do Rakouska
27. května: Česko - Malta (Kufstein, 18.00)
1. června: Česko - Rusko (Innsbruck, 18.00)
5. června :Česko - Jižní Korea (Praha, 15.10
8. června: odlet do Francie
Euro 2016
13. června: Česko - Španělsko (Toulouse, 15.00)
17. června: Česko - Chorvatsko (St. Etienne, 18.00)
21. června: Česko - Turecko (Lens, 21.00)

Čtyři dny po nominaci se reprezentanti sejdou v Praze, to bude pondělí 23. května. Ve středu odletí do Innsbrucku, odkud se přesunou do dějiště soustředění v Kraznachu. Cesta po dálnici směrem na Salcburk zabere přes hodinu.

V pátek 27. května Češi nastoupí v nedalekém Kufsteinu proti Maltě. Ve středu 1. června se v Innsbrucku postaví Rusku, účastníkovi šampionátu. Po utkání odletí zpátky do Prahy a v neděli 5. června se na Spartě nebo v Edenu odehraje generálka proti Jižní Koreji.

„Na závěrečnou přípravu jsme podle mého názoru získali velmi zajímavé soupeře,“ poznamenal Vrba s tím, že se mohli utkat jen s jedním účastníkem závěrečného turnaje.

„Maltu máme na začátku soustředění a ještě to bude zápas, v němž můžeme něco zkoušet a lehce improvizovat. Naopak další zápasy s Ruskem a Jižní Koreou už budou směřovat k začátku mistrovství Evropy. Tomu bude odpovídat i sestava,“ poznamenal kouč národního mužstva.

„Na turnaj odletíme po dvou vyloženě těžkých zápasech, což jsme chtěli. Rusko a Jižní Korea toho jsou zárukou. Jižní Korea je určitě také hodně zajímavým soupeřem pro naše fanoušky.“

Do Francie národní mužstvo vyrazí 8. června, dočasně bude bydlet v Tours, odkud bude cestovat k zápasům se Španělskem (13.6. v Toulouse), Chorvatskem (17.6. v St. Etienne) a Tureckem (21.6. v Lens).

Autor:


Témata: Pavel Vrba, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze