Sparta zahájila přípravu vysokou výhrou, mladík Drchal dal hattrick

Sparťanští fotbalisté se v přípravném utkání proti Táborsku radují z gólu Lukáše Juliše (třetí zleva). Gratulují mu Srdjan Plavšič (vlevo), Martin Frýdek a Vjačeslav Karavajev. | foto: ČTK

9 2018
Fotbalisté Sparty na úvod zimní přípravy deklasovali druholigové Táborsko 7:2. Po prvním poločase, který skončil smírně 2:2, stříleli jen svěřenci kouče Andrey Stramaccioniho. Třikrát během deseti minut se trefil osmnáctiletý Václav Drchal, dvakrát David Lafata.

Sparťanský trenér Stramaccioni nasadil do obou poločasů téměř odlišné jedenáctky. Jeho svěřenci začali na přírodní trávě velmi vlažně a už ve druhé minutě je ztrestal gólem do odkryté branky Leoš Vozihnoj. Sedmnáctiletý talent Táborska hrál životní zápas a v 26. minutě se proti slavnému klubu prosadil po brejku znovu.

Sparta zabrala a po půlhodině během tří minut vyrovnala. Ve 32. minutě se po kolmici za obranu prosadil Tal Ben Chaim a za chvíli se trefil přesně do horního roku Lukáš Juliš.

Zimní příprava

Plány klubů, přípravné duely

Po změně stran už domácí naprosto dominovali. Václav Drchal v 52. minutě vystřídal zraněného Čiviče a hned po minutě na trávníku doklepl míč do sítě po Plavšičově lobu. V 57. minutě z dorážky skóroval podruhé a v 62. minutě po samostatném úniku a kličce brankáři završil hattrick. Osmnáctiletý útočník tak stylově oslavil pondělní podpis nové smlouvy se Spartou.

V závěru během tří minut potvrdil pověst kanonýra veterán Lafata a dvěma góly uzavřel na konečných 7:2. Pražané tak zvládli vstup do přípravy, která bude od čtvrtka pokračovat prvním ze dvou soustředění ve Španělsku.

Přípravné utkání

Sparta Praha - Táborsko 7:2 (2:2)
53., 57. a 62. Drchal, 75. a 77. Lafata, 32. Ben Chaim, 35. Juliš - 2. a 26. Vozihnoj.

Sestava Sparty - I. poločas: Bičík - Karavajev, Hovorka, Štetina, Vatajelu - Mavuba, M. Frýdek - Plavšič, Néstor, Ben Chaim - Juliš. II. poločas: Vorel - Karavajev, Kaya, Costa, Čivič (52. Drchal) - Sáček, Kulhánek - Plavšič (80. Dao), Mustedanagič, Vatajelu - Lafata. Trenér Stramaccioni.