Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Při dorážce už Čech viděl míč v brance

15 2006
Praha - V reprezentační premiéře si brankář Marek Čech vedl velmi dobře. Zastavil několik nebezpečných brejků dánských fotbalistů a v úplném závěru kryl i pokutový kop. Sám však svůj výkon hodnotit nechtěl. "Nechci se k tomu vyjadřovat, od toho jsou tady jiní," řekl liberecký gólman. "Neřekl bych skvělá premiéra, kdybychom vyhráli, tak by byla určitě lepší."

Prohlédněte si ohlasy na VIDEU


Mrzí vás gól? Dalo se při něm něco dělat?
Vždycky se dá něco dělat, ale já si nejsem vědom, že bych něco udělal špatně. Bylo to pro gólmana hodně těžké, Lövenkrands měl dost času, aby zamířil.

Pak jste pochytal několik nebezpečných šancí, ale v poslední minutě se po vašem zákroku kopala penalta...
Faul na penaltu to byl. V danou chvíli jsem už neměl jinou možnost, tak jsem tam nechal ruku a útočník mi přes ni přeletěl.

Nebál jste se vyloučení?
Byl by to dvojí trest: penalta a vyloučení. Nevím, jestli tam někdo z kluků ještě nedobíhal, nebo už šlo o zabránění jistého gólu. V tu chvíli jsem na to nemyslel. Kdyby mi ji dal, tak bych už byl v kabině.

Ale vy jste mohl zůstat na hřišti a povedlo se vám penaltu chytit.
Měl jsem trochu štěstí, což gólman u penalty potřebuje. Nechtěl jsem zůstat úplně do poslední chvíli stát, to už bych na ni nedosáhl. Trošku dopředu jsem vyrazil, ale ne tak brzo, aby to střelec stačil přečíst. A ono to vyšlo.

Při dorážce se už nic dělat nedalo?
Už jsem se mohl akorát modlit, protože ten hráč to měl nalité. Mysle jseml, že to je jasný gól, ale naštěstí byl tísněn, šel do skluzu a díky tomu překopl.

Jak jste spokojen se svým výkonem při reprezentační premiéře?
Nechtěl bych svůj výkon hodnotit, od toho jste tady vy novináři a trenér.

Ulevilo se vám, když Baroš vyrovnal?
Určitě. Výsledek 1:1 je jinačí, než kdybychom dva nula prohráli. Závěr zápasu musel být pro diváky hodně zajímavý, u obou branek se něco dělo. A nám se nakonec podařila hezká tečka, z prohry jsme udělali aspoň remízu.

Co říkáte atmosféře? Přišlo jen necelých sedm tisíc diváků...
Je to těžké, Sparta tu hraje řadu atraktivních zápasů v lize i v pohárech... Asi by v jiném městě, kde je větší hlad po fotbale, přišlo více lidí, ale na druhou stranu bych neřekl, že to byl vyloženě divácký propadák.

Postřehl jste na začátku druhého poločasu, že hlasatel divákům oznámil, že jste byl údajně střídán?
Všiml jsem si toho. Asi dostal špatnou informaci, ale nevím, kdy k ní přišel, protože já jsem od začátku věděl, že budu chytat celý zápas. Žádné střídání určitě plánováno nebylo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze