Převaha nebyla Hradci nic platná, prohrál

6 2006
Čáslav, Hradec Králové - Fotbalisté druholigového Hradce na dvě předcházející výhry nenavázali. V předposledním kole podzimní části soutěže prohráli v Čáslavi 0:2. Nic jim nebylo platné, že herně na tom byli lépe než soupeř a po většinu zápasu měli převahu. "Tenhle zápas jsme neměli prohrát, protože jsme byli lepší," nechal se slyšet hradecký kouč Luděk Klusáček.

"My jsme výborně splnili taktiku, se kterou jsme do zápasu šli. Věděli jsme o kvalitách Hradce, proto jsme vycházeli ze zajištěné obrany a příliš jsme se do útoku nehrnuli," uvedl trenér domácí Čáslavi Luboš Zákostelský.

Jeho týmu se trpělivost vyplatila a góly vstřelil v závěru obou poločasů. Nejprve ve 45. minutě přiťukl po centru z přímého míč Broschinský na hranici šestnáctky Jiroušovi a jeho střela k levé tyči Podhajskému proklouzla do sítě.

Druhý gólový úder Hradec inkasoval v předposlední minutě utkání, kdy Sedláček, kterému Malíkův dlouhý výkop prodloužil Jirouš, hlavičkou přeloboval gólmana Podhajského.

Hradečtí nesehráli šťastný zápas. Převaha ke gólu nevedla, v některých případech i kvůli chybějícímu štěstí. To naopak měl ještě za stavu 0:0 domácí brankář Malík, jenž skvělým zákrokem zlikvidoval největší šanci hostujícího týmu.

Ocitl se v ní útočník Hašler, který si naběhl na přesný centr Jirouška, poslal hlavou míč do protipohybu Malíka, ale domácí brankář se i na kluzkém terénu dokázal po míči vrhnout a vyrazit ho.

Přitom nemocný Malík k zápasu původně vůbec neměl nastoupit. Jenomže čáslavská jednička Švengr na tom byl s nemocí ukončil ještě hůř než Malík a hledání brankáře pro zápas s Hradcem tak ukončilo až souhlasné přikývnutí Malíka.

Domácí rezervní brankář musel být ve střehu i poslední půlhodinu, kterou Hradec hrál bez vyloučeného Šmardy. Kapitán hostů dostal červenou kartu za faul na unikajícího Broschinského.

"Bohužel byla oprávněná. Domácí šli do rychlého protiútoku, Šmarda ho zastavil nešťastně," uvedl Klusáček, "přesto jsme i pak soupeře přehrávali, ale neúspěšně."

Fotbalisté Hradce Králové zakončí podzimní část sezony v neděli, kdy na svém hřišti přivítají Jihlavu. Loni ještě prvoligový tým z Vysočiny se o víkendu posunul v tabulce na postupové druhé místo.