Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přemožitel Slavie soupeře ještě nezná

27 2003
Krakov - Besiktas Istanbul, který v Poháru UEFA postpupil přes Slavii, soupeře pro čtvrtfinále ještě zná, ač už měl. Osmifinálový zápas v Krakově mezi domácí Wislou a římským Laziem, z něhož měl vzejít protivník pro slávistického přemožitele, byl totiž pro nezpůsobilý terén odložen. "Zástupci Lazia si stěžovali, že je hřiště zmzrlé," řekl mluvčí polského klubu Jaroslaw Krzoska. Dále čtěte: Všechno o souboji Besiktas - Slavie x Slávisté už přemítají o Laziu

Lazio, které v prvním osmifinále s Wislou v Římě překvapivě remizovalo 3:3, na hřišti v Krakově trénovalo ve středu večer. "Podle jejich zástupců je hrací plocha moc tvrdá na to, aby se na ní hrálo," poznamenal mluvčí Wisly.

Polský klub se sice pokusil hřiště upravit, ale písek ani sůl trávníku nepomohly.

Následně zástupci italského klubu požádali delegáty utkání o odklad a prohlásili, že na zmrzlém povrchu hrát  nebudou.

Evropská fotbalová unie (UEFA) jim nakonec vyhověla, ač ve středu už trávník uznala jako regulérní, byť tak delegát učinil ještě před večerním treninkem Lazia a v době, kdy nebyl mráz. Náhradní termín ještě znám není, nicméně by se mělo hrát 4. nebo 5. března.

Zástupce Wisly verdikt UEFA pobouřil a její prezident Bogdan Basalaj ji obvinil z nadržování zemím, kde je nyní klima teplejší, jako je například Itálie.
 
"Podle nás se hrát mohlo. Fotbal není jen pro slunné země, jako je Itálie nebo Španělsko. Hraje se od Islandu po Tel Aviv v různých podmínkách a na různých hřištích. UEFA vždy zdůrazňuje, že všechny týmy a všechny země mají stejné podmínky. Podle mého názoru tomu dnes tak nebylo," vykládal rozhořčeně.

Ještě dál zašli zklamaní fanoušci, kteří zástupce italského klubu zasypali urážkami.
Delegát zápasu, Nor Tryrwe Bornö, rozhodnutí zápas odložit hájil. "Důkladně jsme hřiště prohlédli s rozhodčími a skutečně by pro hráče nebylo bezpečné, aby se dnes hrálo," uvedl.

Přitom první zápas čtvrtfinále Poháru UEFA je naplánován na 13. března, odvetná utkání jsou na programu o týden později.

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze