Martial se blýskl dvěma góly, Liverpool už čtyřikrát v řadě nevyhrál

20 2015
Manchester United zvítězil na půdě Southamptonu 3:2 a devatenáctiletý útočník Anthony Martial se na tom podílel dvěma góly. Už počtvrté za sebou nedokázal vyhrát Liverpool, naposledy doma ztratil s Norwichem. Na čele ligy zůstávají po šesti kolech fotbalisté Manchesteru City, druzí jsou jejich městští rivalové United.

Sestřihy sobotních zápasů Premier League

Těsně před koncem prvního poločasu vzplály před brankou Petra Čecha emoce. Po...

Chelsea porazila v derby Arsenal 2:0.

Tři góly ve dvou ligových zápasech. To je bilance čerstvé posily Manchesteru United Anthonyho Martiala, kterého manažer Louis Van Gaal vykoupil z Monaka za 36 milionů liber.

Na hřišti Southamptonu se ale pro United zápas nevyvíjel úplně ideálně. Příliš mnoho prostoru v pokutovém území dostal Graziano Pellè a po třinácti minutách dostal domácí do vedení.

Ještě před přestávkou se však poprvé prosadil Anthony Martial. Uvolnil se v pokutovém území a prostřelil brankáře Maartena Stekelenburga. Druhý gólový moment francouzského mladíka přišel chvíli po změně stran, domácí Maja Jošida poslal směrem k vlastní bráně nepřesnou přihrávku a Anthony Martial chybu potrestal.

Třetí zásah hostů přidal Juan Mata a i když v závěru Graziano Pellè dalším gólem snížil, na body už domácí Southampton nedosáhl. Celek z Old Trafford se vítězstvím posunul na druhé místo, na vedoucí Manchester City ztrácí dva body.

Už čtyři zápasy čekají na výhru fotbalisté Liverpoolu. V rámci 6. kola doma přivítali Norwich a v základní sestavě se po dlouhém zranění objevil útočník Daniel Sturridge. Jediný gól domácích ale obstaral jiný forvard, střídající Danny Ings dal po přestávce první branku po přestupu z Burnley.

Hosté ovšem odpověděli gólem kapitána Russela Martina, jenž z pozice stopera zaznamenal už třetí trefu v sezoně. Liverpool i Norwich tak zůstávají po šesti kolech se ziskem osmi bodů na jedenáctém, respektive třináctém místě tabulky.

Hlavní hvězdou londýnského derby mezi Tottenhamem a Crystal Palace se stal jihokorejský záložník Son Heung-Min. Letní posila domácích z Leverkusenu ukázala své možnosti už v týdnu proti ázerbajdžánskému Karabachu. V zápase Evropské ligy vstřelil Son dva góly a významně přispěl k výhře 3:1.

Ve stejném stylu pokračoval také v neděli proti Crystal Palace, kdy svůj povedený výkon podtrhl vítězným gólem v 68. minutě. Brankáře Alexe McCarthyho překonal po rychlém protiútoku přesnou střelou z úhlu.

Druhá výhra v řadě posunula Tottenham z dolní poloviny tabulky na deváté místo. S devíti body se svěřenci Mauricia Pochettina dotáhli právě na Crystal Palace, které má ale po šesti odehraných zápasech lepší skóre. Stejný počet bodů posbírali také Everton, Swansea a Watford.

Výsledky 6. kola Premier League: Chelsea - Arsenal 2:0 (53. Zouma, 90.+1 Hazard), Aston Villa - West Bromwich 0:1 (39. Berahino), Bournemouth - Sunderland 2:0 (4. Wilson, 9. Ritchie), Newcastle - Watford 1:2 (62. Janmaat - 10. a 28. Ighalo), Stoke - Leicester 2:2 (13. Krkic, 20. Walters - 51. Mahrez z pen., 69. Vardy), Swansea - Everton 0:0, Manchester City - West Ham United 1:2 (42. de Bruyne - 6. Moses, 31. Sakho),Tottenham - Crystal Palace 1:0 (68. Son Heung-Min), Liverpool - Norwich 1:1 (48. Ings - 61. Martin), Southampton - Manchester United 2:3 (13. a 86. Pellé - 34. a 50. Martial, 68. Mata).