Trenér Manchesteru United José Mourinho se rozčiluje během zápasu proti Arsenalu. | foto: Reuters

Můj tým má nejméně štěstí z celé ligy, hlesl Mourinho po další ztrátě

• 24
Ve sledovaném šlágru byli nebezpečnější a aktivnější. Arsenal pustili k přímé střele na bránu až v 89. minutě - soupeř z ní ale vyrovnal na 1:1. Fotbalisté Manchesteru United tak ztratili další body a čelní pozice se jim vzdalují. „Přitom celý tým hrál fakt dobře,“ řekl trenér José Mourinho.

Šesté místo je pro Manchester United málo. Zvlášť, když se ztráta na lídra tabulky zvýšila na osm bodů. A to, že ligu vede nenáviděný rival z Liverpoolu, v kádru United také neslyší rádi.

Nechybělo málo a mohlo být veseleji. Přesněji několik minut. Manchester vedl nad Arsenalem 1:0 a kontroloval zápas, během kterého nad soupeřem čněl ve všech herních oblastech.

„Arsenal nemohl hrát, jak je zvyklý. Defenzivně jsme byli fenomenální. Skvěle jsme presovali a hlídali jejich protiútoky,“ těšilo Mourinha.

Úsměv na tváři mu ztuhl v 89. minutě. Arsenal se dostal k první (!) střele na bránu - a míč po Giroudově razantní hlavičce rozvlnil síť. Konec, 1:1.

Místo radosti zmar. United vyhráli jediný z posledních šesti ligových zápasů - minulé kolo se Swansea. V Manchesteru něco drhne. „Místo remíz s Burnley, Stoke a Arsenalem jsme měli mít devět bodů. Pak bychom byli v top čtyřce a blízko k prvnímu místu,“ uvědomuje si Mourinho.

A dodal: „Můj tým má momentálně nejméně štěstí z celé ligy.“

U duelů, které předtím zmínil, na tom tvrzení něco bude. Bod pro Burnley vychytal famózní Tom Heaton a i proti Stoke pálili fotbalisté United o sto šest. Jenže bez úspěchu. Střelecká křeč se hráčů drží.

Zdá se, že úspěšná aura portugalského trenéra slábne. Velkohubá prohlášení a hry se slovy na tiskových konferencích nestačí, rozhoduje se na hřišti. Mourinha hodně bolí aktuální bilance s anglickými velkokluby. Nedokázal porazit Manchester City, Chelsea, Arsenal ani Liverpool. Pro tým, který v létě utrácel miliardy za posily, velmi málo.

Portugalského kouče může těšit, že s Arsénem Wengerem - koučem Arsenalu - ještě neprohrál.

Avšak aby si Manchester nepamatoval sezonu 2016/17 jako zpackanou, musí začít vítězit.