Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Překvapený Nedvěd kynul nadšeným davům

Trénink české fotbalové reprezentace. | foto: Michal ŠulaMF DNES

8 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pavel Nedvěd s udiveným úsměvem vešel do areálu, zvedl pravou ruku, v níž držel kopačky, a kynul nadšeným davům. Ve výjimečnou událost pro místní fanoušky se změnil běžný trénink fotbalové reprezentace v městečku Westerburg, přišlo na něj na tři tisíce lidí.

Čeští fotbalisté ještě dospávali v hotelu, ale na hřiště ve Westerburgu se už tlačili první fanoušci.

Ochozy se začaly plnit víc než dvě hodiny před tréninkem, který začal před jedenáctou hodinou.

Na tartanové dráze stáli pořadatelé v oranžových vestách, před stadionem hlídkovaly desítky policistů.

Byla to dopředu plánovaná akce, školy vyhlásily prázdniny, zavíraly se obchody a dospělí si na čtvrtek brali dovolenou.

Blížila se jedenáctá hodina, když už v areálu nebylo takřka k hnutí. A z rozhlasu zaznělo: "Autobus s českými fotbalisty právě vjel do města, napočítali jsme dva a půl tisíce fanoušků."

Mezi nimi bylo i několik desítek Čechů, kteří obsadili celý jeden oblouk. "Do fotbalu jsem blázen, musel jsem tady být," řekl Tomáš Werner, emigrant, který v německém Koblenci žije sedmnáct let.

Když se ráno vydal na padesátikilometrovou cestu, vlála za jeho autem česká vlajka. "Troubil jsem na všechny české kamiony." Dorazil do Westerburgu a čekal.

Uběhlo pár minut a jako při cyklistickém Závodu míru se za chvíli z reproduktorů ozvalo: "Už se blíží, ještě osm set metrů."

Když autobus brzdil u policejních zátarasů před stadionem, hlas zaburácel: "Už jsou tady, první vystupuje trenér Brückner."

A přihnala se vlna nadšení.

Na tartanové dráze se první objevil kapitán Tomáš Galásek, z jeho očí šlo vyčíst, jak je návštěvou překvapený. Údiv křičel i z ostatních tváří. Jan Koller zamával.

Nedvěd s Karlem Poborským se zastavili v kabině a vyčkávali. Snad jako by se jim mezi davy nechtělo.

Ostatní se už na hřišti přezouvali do kopaček, když se dva opozdilci trousili k nim. "Páável, Páável, Páável," křičeli děti i jejich rodiče. "Páável Nedvěd." Nebylo pochyb, kdo se těší největší oblibě.

Trénink začal a do areálu se hrnuli další a další lidé. Lehce to připomínalo  nedávné soustředění Brazilců ve švýcarském Weggisu, kde se na jejich tréninky prodávaly lístky a všechny byly vyprodané.

Při každé povedené akci či střele hlediště zahřmělo nadšením.Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze