TO SNAD NE. Hráči Southamptonu během zápasu s Leicesterem.

TO SNAD NE. Hráči Southamptonu během zápasu s Leicesterem. | foto: Reuters

Rekordní debakl v Premier League. Southampton - Leicester 0:9

• 35
Nebozí fotbalisté Southamptonu nechápali co se to děje, jenomže to nešlo zastavit. Už ve dvanácté minutě za stavu 0:1 se po hrubém zákroku nechal vyloučit obránce Ryan Bertrand a spustila se lavina. Domácí nestíhali a v předehrávce 10. kola anglické ligy podlehli nabuzenému Leicesteru nevídaným skóre 0:9.

Pět branek vstřelili hosté už v prvním poločase, hattrickem se zaskvěli Ayoze Pérez a Jamie Vardy. Na hřišti soupeře v anglické lize ještě nikdo tak vysokým rozdílem nevyhrál.

V 10. minutě otevřel skóre z dorážky Ben Chilwell a pro Southampton tím začala desetiminutovka hrůzy, po které prohrával už 0:3 a na hřišti mu scházel vyloučený obránce Ryan Bertrand. V závěru poločasu pokořili domácí obranu ještě Pérez a Vardy.

Leicester ještě nikdy předtím nevyhrál páteční ligový zápas, ze sedmi utkání vytěžil jen dvě remízy. V Southamptonu ale nepolevil ani po poločase: Pérez završil hattrick už v 57. minutě a v nastavení se to podařilo také Vardymu, který proměnil penaltu.

Pérez nastřílel tři góly Southamptonu i na jaře, kdy ještě hrál za Newcastle. O devět branek naposledy skončil zápas Premier League v roce 1995, kdy Manchester United tímtéž poměrem doma deklasoval Ipswich

Southampton FC - Leicester City 0:9 (0:5)

Branky: 10. Chilwell, 17. Tielemans, 19. Ayoze Pérez, 39. Ayoze Pérez, 45. Vardy, 57. Ayoze Pérez, 58. Vardy, 85. Maddison, 90+4. Vardy. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long. ČK:12. Bertrand. Diváci: 28 762.

Southampton FC Gunn – Bednarek, Jošida, Vestergaard (46. Danso) – Valery (70. Armstrong), Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Ward-Prowse, Redmond – Ings (46. J. Stephens).

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (74. D. Gray), Tielemans, Maddison, H. Barnes (72. Albrighton) – Vardy.