Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mám vysněného trenéra, za kterým jdu, říká Pelta. Je to Vrba?

Plzeňský trenér Pavel Vrba. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2013
Až se bude 23. února příštího roku losovat kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 ve Francii, na slavnostní ceremoniál do Nice chce šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta cestovat s novým trenérem. "Mám jednoho kandidáta, za kterým jdu," prohlásil Pelta.

Pelta svou vizi nastínil ve středu večer při odletu národního mužstva ke kvalifikačnímu utkání na Maltě. V pátek v La Vallettě a v úterý v Sofii proti Bulharsku fotbalová reprezentace dohrává zpackanou kvalifikaci o mistrovství světa 2014. Tým vede Josef Pešice, což je dočasný kouč, který v září nahradil Michala Bílka.

Je téměř jisté, že Pešice dál pokračovat nebude. Favoritem na pozici reprezentačního trenéra je Pavel Vrba. Za strůjcem plzeňských úspěchů míří i Pelta, byť jeho jméno při rozhovoru ani jednou nevyslovil. Plzeň už dřív vydala prohlášení, že Vrbu "v tuto chvíli k reprezentaci neuvolní".

"Je tady trenér, o kterém si myslím, že by byl vhodný pro reprezentaci. Je mým snem ho u mužstva mít. Vyčkejme do konce podzimu. Vyčkejme, jak dopadnou české kluby v pohárech," podotkl Pelta.

Jeho slova směřují do Plzně, která na konci podzimu dohraje základní fázi Ligy mistrů. Vrba je v klubu pět let, dvakrát ho dovedl k domácímu titulu, dvakrát do Ligy mistrů, vyhrál s ní domácí pohár i superpohár. Mužstvo je oslavováno za atraktivní herní pojetí. Na Vrbovi se shodují bývalí i současní reprezentanti.

Pelta si chce na Maltě sednout se staršími a zkušenými reprezentanty, aby se k tématu nového trenéra národního mužstva vyjádřili. Ne proto, aby výběr ovlivnili a rozhodli. "Ale proto, abych znal jejich názor," uzavřel Pelta.

A další případní kandidáti? Pelta prozradil, že má v hlavě ještě jedno české jméno a třetím v pořadí by byl kouč ze zahraničí.

Autoři: ,


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze