Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nic, co by mě opravňovalo okamžitě konat, řekl Pelta o Berbrovi

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta | foto:  Petr Topič, MAFRA

25 2015
Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta se poprvé vyjádřil k rozhovoru bývalého rozhodčího Libora Kovaříka pro deník Sport o vlivu a chování Romana Berbra. Žádné konkrétní kroky proti místopředsedovi výkonného výboru neplánuje.

„Libora Kovaříka jsem uznával jako korektního, férového člověka. Jeho názory tedy neberu na lehkou váhu. Na druhou stranu v tom rozhovoru není nic, co by mě opravňovalo okamžitě konat,“ uvedl Pelta pro pořad Českého rozhlasu Host do domu.

Bývalý sudí Kovařík pro deník Sport prohlásil, že české rozhodčí neřídí předsedkyně komise Dagmar Damková, ale její partner Roman Berbr. Ten má podle Kovaříkových slov okruh věrných a naopak neoblíbené sudí na seminářích veřejně zesměšňuje.

„Rozumím tomu, že ne každému je příjemná Berbrova estébácká minulost nebo to, že se zúčastňuje seminářů rozhodčích. Na druhou stranu, když se Kovaříka zeptali, jestli je tam snaha o ovlivnění zápasů nebo zvýhodnění nějakého klubu, tak odpověděl, že se tím nesetkal. To je pro mě zásadní informace,“ pokračoval Pelta.

Šéf českého fotbalu se zatím k aktuální kauze vyjádřil právě jen pro Český rozhlas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze