Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přední trenéři chtějí v Lize mistrů čtyři střídání

4 2002
Nyon - Trenéři dvanácti předních evropských fotbalových klubů chtějí prosadit změny, podle nichž by se v Lize mistrů mohli střídat čtyři namísto současných tří hráčů. Rovněž se vyslovili pro sjednocení úpravy hřišť, na nichž se špičková klubová soutěž hraje. Odborníci se na tom shodli na čtvrtém výročním setkání Unie trenérů v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. Technický ředitel unie Skot Andy Roxburgh rovněž tlumočil, že trenéři chtějí zvýšit počet náhradníků na lavičce až na dvacet.

Špičkoví hráči jsou podle koučů přetěžováni. Proto by se prý měly zrušit soutěže jako mistrovství světa klubů a Pohár FIFA a zároveň zavést volné dny místo dubnových a srpnových termínů pro přátelské zápasy.

"Fotbal je stále rychlejší. Hodilo by se mít možnost vystřídat čtyři hráče. Když ne během zápasu, tak alespoň v případném nastavení," prohlásil Ottmar Hitzfeld z Bayernu Mnichov. Je toho názoru, že by to prospělo hráčům, taktice a zápasu vůbec.

Barcelonský Louis Van Gaal přivítal nedávný krok UEFA, která od příští sezony zrušila osmifinálovou fázi Ligy mistrů. "Bylo to velmi citlivé rozhodnutí, přestože fotbal neprožívá zrovna růžové finanční období. Zdraví hráčů je přednější," zdůraznil Nizozemec. "Oni jsou ti nejdůležitější lidé," přitakal mu Hitzfeld.

Zrušení osmifinále lituje liverpoolský kouč Gérard Houllier, který z únavy hráčů viní nabitý kalendář národních týmů. "Kluby ničí příliš přátelských zápasů. Vždyť je jich tolik, že si je hráči ani pořádně neužijí," mínil Francouz. Podle něj fotbalisté jen těžko hledají k takovýmto střetnutím motivaci, když je čeká důležitý zápas Ligy mistrů.

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze