Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Matematika je jasná, velí neinkasovat, říká plzeňský obránce Hubník

Roman Hubník | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2016
Před rokem pomohl Roman Hubník plzeňské Viktorii do Evropské ligy a pak hostoval v Olomouci. V zimě se vrátil s vidinou mistrovského titulu. Sen se mu splnil a teď povede jako kapitán české šampiony do bojů o Ligu mistrů. Už v úterý od 20.15 v zápase 3. předkola s Karabachem.

Loni vás ve 3. předkole vyřadil Tel Aviv. Jak se z toho poučit?
I takový neúspěch je důležitý. Každý by se měl zamyslet, jestli udělal v daný moment všechno. Doufám, že nám právě tohle letos pomůže a třetí předkolo zvládneme.

Nikdo nepřišel, ale přesto, změnil se nějak mančaft? Jak hodnotíte jeho sílu a připravenost?
Já se cítím jako před rokem. Jsme připraveni a doufám, že to tentokrát zvládneme. Síla tady je, ale stejná byla i v loňském roce, jenže jsme nezvládli hlavně domácí odvetu.

Teď naopak začínáte doma vy. Může to být výhoda?
To se uvidí až po zápase nebo spíš po odvetě v Baku. Matematika je jasná, velí nám neinkasovat a zkusit vstřelit nějaký ten gól.

Co v tuhle chvíli víte o soupeři?
Viděli jsme nějaké video, informací máme dostatek. Je to silný tým, ale věřím, že postoupíme.

Před dvěma lety jste dokonce hráli s Karabachem přípravu v Rakousku. Vybavíte si to?
Byl jsem u toho, ale na průběh už si nevzpomenu. Sestava se hodně prostřídala, pamatuju si jen výsledek. (prohra 1:3 - pozn. aut.) Ani nevím, jak jsme inkasovali.

Máte už dostatek zkušeností, spíte před takhle důležitým zápasem klidně?
Před námi je klíčový dvojzápas sezony, takže zdravá nervozita je na místě. Aspoň já ji mám a podobně jsou na tom asi i ostatní kluci. Hlavně, aby to z nás na hřišti spadlo a podali jsme perfektní výkon.

Nemůže být ta důležitost zápasu až svazující?
Nemyslím si, že by to byl rozhodující faktor. Ale v kabině si každý uvědomuje důležitost zápasů.Najdete na iDNES.czmobilní verze