Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Právě takové zápasy naše mladé mužstvo potřebuje, říká trenér Chovanec

sparťanský manažer Jozef Chovanec | foto: Michal ŠulaMF DNES

29 2009
"Každý takový výkon a výsledek v zápase se zvučným soupeřem může naše mladé mužstvo posunout dál. Hlavně po stránce sebevědomí," řekl trenér Jozef Chovanec, když se ve středu dopoledne vrátil k zaslouženému vítězství Sparty nad Panathinaikosem Atény.

"Vyplatilo se nám, že jsme se na soupeře výborně připravili, ničím nás nepřekvapil. Viděli jsme na DVD sekvence z jeho přípravného zápasu proti Mönchengladbachu, trenéři nám k tomu dali perfektní výklad a my věděli, proti komu jdeme," dodal jeden z nejlepších hráčů úterního zápasu stoper Roman Hubník.

Chovance potěšil zejména fakt, že jeho mladý tým uspěl s osmifinalistou posledního ročníku Ligy mistrů.

"Právě tohle jsou zápasy, které potřebujeme. Samozřejmě s odpovídajícím výsledkem. A musíme udělat všechno, abychom podobných duelů hráli co nejvíc," naznačil letenský kouč, před jakou šancí Sparta stojí.

Pokud totiž jeho mužstvo přejde z 3. předkola Ligy mistrů přes Panathinaikos, má už zaručenou základní skupinu Evropské ligy.

Pokud by totiž ve 4. předkole Ligy mistrů proti silnému soupeři sparťané neuspěli, čeká je právě základní skupiny Evropské ligy. A v ní šest utkání doma venku s kvalitními kontinentálními celky.

Že by snad letenští hráči po výhře nad Panathinaikosem zpychli, toho se Chovanec neobává.

"Ve Spartě jsou hráči, kteří zůstávají při zemi, že by některý začal chodit s nosem nahoru, o to strach nemám. Dobře vědí, že jedna vlaštovka jaro nedělá. A nebojte se, až budeme zápas s Panathinaikosem hodnotit, vedle pochvaly samozřejmě dojde i na pokárání," ujistil Chovanec novináře.

Kroutil přitom hlavou nad Huškovým kouskem krátce poté, co se sparťané ujali vedení 1:0.

"V takovémhle zápase dává malou domů z půlky hřiště. Nad tím prostě zůstává rozum stát. A pak se mi taky nelíbily momenty, ve kterých jsme zbytečně otáleli, byli nerozhodní a z toho pramenily chyby. Dobře jsem si všiml chyb chyb jak systémových, tak individuálních. Jinak jsem ale hráčům řekl, ať si tohle vítězství opravdu užijí."

Chovanec uznal, že k řadě chyb donutil sparťany kvalitní soupeř.

"Ale já mám problém hlavně s těmi chybami nevynucenými, zbytečnými. Tohle se prostě zlepšit musí," pokračoval trenér Chovanec.

"Pokud se vyvarujeme právě těch nevynucených chyb, po nichž vždycky zahrozí velké nebezpečí, naše šance v odvetě se jen zvýší," souhlasil Hubník.

Složitost odvety si Chovanec dobře uvědomuje.

"Bude to velmi složité i kvůli té bouřlivé atmosféře, která na Panathinaikosu panuje," řekl kouč. "Rád bych proto, aby už mohl nastoupit Berger, který se dnes zapojuje do tréninku. Mužstvo by v takovém zápase, jaká nás čeká v Aténách, jistě uklidnil," zmínil Chovanec.

"Navíc právě hráč s takovou minulostí a zkušenostmi jako Berger by do jisté míry mohl Řeky zneklidnit. Proč to máme být jen my, kdo mluví o soupeřových jménech jako jsou Cissé, Gilberto, Karagunis a další."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze