Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přání fotbalistů: Chce to rychlý gól

9 2003
Olomouc - Po třídenním pobytu v Praze se čeští fotbaloví reprezentanti v pondělí dopoledne přesunuli do Olomouce, kde se ve středu utkají v kvalifikačním duelu s Moldavskem. "Jeli jsme něco přes tři hodiny, náš autobus je klimatizovaný, takže se to dalo vydržet," řekl za všechny obránce Marek Jankulovski.

Po ubytování v hotelu Gemo uprostřed města fotbalisté poobědvali a až do podvečerního tréninku měli volno.
 
Po obědě nechybělo obligátní kafíčko, na terase před hotelem k němu zasedli Lokvenc, Jan Koller a Karel Poborský, další posedávali v příjemnějším ovzduší haly u recepce.
 
V křesle usazený Pavel Nedvěd poskytoval už bůhvíkolikátý rozhovor, trojice Štěpán Vachoušek, René Bolf a Tomáš Galásek zamířila do nedalekého bistra, samozřejmě také na kávu.
 
"Sice je pod mrakem, ale strašné dusno trvá dál," postěžoval si později Gedeon. Lokvenc doplnil: "A na středu prý hlásí třicet čtyři stupňů..."
 
Když měli mluvit o středečním duelu, reprezentanti se shodovali, že Moldavci žádným lehkým soustem nebudou.
 
"Teď to dokázali vítězstvím nad Rakouskem. Takže těžko říkat, jestli budeme myslet i na skóre, které může v konečném účtování rozhodovat," mínil Lokvenc. "Bude záležet na průběhu zápasu. Někdy berete i jedna, nebo dva nula, důležitén jsou tři body."
 
Gedeon soudil, že by určitě pomohl rychlý gól v moldavské síti. "Chtělo by to co nejdřív dostat zápas pod kontrolu. Pak už bychom si s očekávanou soupeřovou důslednou obranou poradili mnohem líp."

"Rychlý gól platí na každého," doplnil Lokvenc.

V pěti posledních domácích zápasech dali reprezentanti branku nejdéle do 20. minuty, ve čtyřech utkáních dokonce už v první desetiminutovce. A totéž se jim podařilo i v přípravě na půdě Francie.

Vladimír Šmicer proti Jugoslávii i Tomáš Rosický s Tureckem se trefili dokonce už ve druhé minutě.
 
Roman Týce očekává stejně jako všichni především moldavskou defenzivu. Zároveň ale varuje. "Moldavci s námi nemají co ztratit, můžou jen získat, takže budou hrát i uvolněně a každé příležitosti využijí k brejku. V obraně se proto nesmí udělat žádná chyba."
 
Na večerním tréninku se budou nacvičovat taktické prvky s ohledem na soupeřovo rozestavení 3 - 5 - 2. "Video jsme ještě neměli, ale nějaké taktické věci se zaměřením na středeční zápas už jsme dělali," přiblížil Jankulovski. "Takže v tom budeme pokračovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze