Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Praha dneska patřila nám, pronesl po vítězství slovenský trenér Weiss

Vladimír Weiss | foto: Doležal MichalČTK

1 2009
"Byl to nesmírně dramatický zápas se šťastným koncem pro nás," řekl na tiskové konferenci po vítězství slovenských fotbalistů Vladimír Weiss, Hostující Slovensko porazilo domácí tým Česka 2:1 v kvalifikačním duelu o účast na MS 2010.

"Za aktivitu a odvahu jsme si ale to vítězství zasloužili," dodal přešťastný Weiss.

"Jsem rád, že se nám podařilo po dlouhých letech vyhrát v Praze a ještě s favoritem skupiny. Jsem dnes velmi šťastný člověk."

Weiss své svěřence chválil nejen za tři body, ale také za odhodlání, s jakým do zápasu šli.

"Naši hráči se dostali až na samé dno sil, navíc v souboji s fotbalisty světových kvalit. A dali dva góly světovému brankáři," rozplýval se Weiss dál. "Dnes to prostě byl zápas, na který na Slovensku budeme vzpomínat dvacet třicet let. Aspoň já určitě."

Slovenský trenér si také za třídenního pražského pobytu všiml, že: "Češi se znervóznili sami přes vlastní média. Sami se dostali pod tlak. Já se s novináři taky občas pohádám, ale co jsem zaregistroval tady, co musí snášet můj kolega Rada, to jsem opravdu valil oči."

Na závěr úspěšného slovenského večera Weiss poznamenal: "Praha dnes zkrátka patřila nám, ale všichni dobře víme, že nás ještě čeká dlouhá cesta, abychom se na mistrovství světa probojovali."

Česko - Slovensko 1:2

To nejdůležitější z kvalifikační bitvy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze