Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pouze Thuram promluvil, ostatní mlčí

10 2000
O s t e n d e - Francouzští fotbalisté ještě neodehráli na mistrovství Evropy ani minutu, přesto si už proti sobě stačili poštvat novináře. Před úvodním zápasem s Dány se někteří z nich nedostavili na plánovanou schůzku se zástupci médií, kteří následně bojkotovali předzápasovou tiskovku s koučem Rogerem Lemerrem.

Do belgického Ostende se vypravila početná skupina žurnalistů, aby zjistila poslední novinky před nedělním utkáním. K dispozici jim mělo být několik hráčů, včetně kapitána Didiera Deschampse. Pár minut před plánovaným zahájením akce však mezi novináře přišel tiskový mluvčí svazu Philippe Tournon a oznámil, že hráčům se mluvit nechce. "Nemám takovou moc, abych je k něčemu přinutil. Taky se mi jejich chování nelíbí, ale oběťmi jsme všichni," mínil Tournon.

Podle slov jiného svazového funkcionáře jsou hráči svobodní a mohou si dělat, co si zamanou. "Oni čtou články v novinách a oni se podle toho také zařídí," řekl. Jediným, kdo se rozhodl s novináři prohodit alespoň pár slov na vysvětlenou, byl obránce Lilian Thuram, i když se mu nejdřív nechtělo. "To je poprvé, co jsem požádal novináře o klid. Chci svůj čas věnovat raději pečlivé přípravě," omlouval se hráč.

Deschamps s Thuramem nebyli prvními, kdo se zvídavým dotazům vyhnul. Už v pátek zrušili své setkání s médii Pires a Trezeguet, dnes je následovali také Anelka, Henry a Micoud.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze