Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potrestaného Látala nahradí Bejbl

16 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pro utkání s mistry světa Francouzi dal trenér Jozef Chovanec důvěru této základní jedenáctce: Srníček - Řepka, Rada, Gabriel - Poborský, Nedvěd, Bejbl, Němec, Rosický - Koller, Šmicer. Proti duelu s Nizozemci došlo tedy k jediné změně vynucené trestem pro Látala. Na hřišti však nebude scházet Pavel Nedvěd, nad jehož startem visel kvůli zraněnému kotníku otazník.
Prohlédněte si video ze středečního tréninku a rozhovor s Pavlem Nedvědem

"Je to katastrofa, kotník šíleně bolí," prohodil sedmadvacetiletý záložník, když se belhal na tréninkovém hřišti z kabiny do přistaveného autobusu. Levý kotník, jehož fotografie s obří bandáží oblétly svět již minulý týden po příletu národního mužstva do dějiště šampionátu, měl opět nateklý a pevně fixovaný.

Zranění se Nedvědovi obnovilo v závěrečné fázi tréniniku, když už se hrálo na dvě branky. Po souboji s obrovitým Janem Kollerem zůstal na trávníku s bolestivou grimasou. První diagnóza: kotník momentálně nejlepšího hráče národního týmu je znovu podvrtnutý. To vše ve chvíli, kdy blížící se páteční zápas s Francií měl rozhodnout o bytí a nebytí úřadujících vicemistrů Evropy.

Jako dobrý prognostik se ukázal Jiří Němec, kapitán mužstva a největší Nedvědův kamarád v národním týmu, když řekl: "Jak ho znám, určitě se do toho pustí. Je teď pro mužstvo nenahraditelný a on to dobře ví. Připraví se."

Nedvěd tedy bude hlavním tahounem pětičlenné středové formace, v níž se od začátku objeví defenzívní záložník Bejbl. Před Srníčkem bude bránit trio Řepka, Rada a Gabriel,  v útoku by vedle Kollera měl Šmicer plnit ofenzívnější úkoly, než tomu bylo v úvodním duelu s Nizozemskem.

Sestava české reprezentace pro zápas s Francií: Srníček - Rada - Řepka, Gabriel - Poborský, Nedvěd, Bejbl, Němec, Rosický - Koller, Šmicer 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze