Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potřebujeme zvítězit zase, prohlásil Čech

Petr Čech - Petr Čech se natahuje po míči. | foto: Michal ŠulaMF DNES

16 2006
Kolín n. R. - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Vedle trenéra Karla Brücknera usedl na tiskové konferenci před sobotním zápasem českých fotbalistů s Ghanou také brankář Petr Čech, jeden ze skvostů mužstva. Suverénně odpovídal anglicky, a to i na otázky českých novinářů. "Nemám žádný důvod Essiena se bát," reagoval Čech na dotaz, zda má obavy z výtečného ghanského záložníka, s nímž sdílí kabinu v Chelsea.

Čech byl den před utkáním zjevně v dobré náladě.

Jak vstřebává ve svých čtyřiadvaceti letech atmosféru světového šampionátu? Netíží ho nervozita?

"Pomáhají mi dvouleté zkušenosti z Chelsea. V anglické Premier League totiž bývám takřka permanentně pod obrovským tlakem, takže teď se s ovzduším na mistrovství vyrovnávám dobře," poznamenal současný nejlepší brankář světa.

Když Čech v jednom momentu zrovna nedával pozor, byla mu jedna z otázek špatně přeložena. Jestli je prý opravdu nejlepším brankářem světa? - dostalo se k Čechovi.

Gólman se pár vteřin usmíval, potom se naklonil k vedlejšímu mikrofonu, protože ten jeho nefungoval.

"To nevím," pravil bezelstně.

Jenže zahraniční žurnalista se Čecha ve skutečnosti ptal, odkdy se opravdu cítí nejlepším světovým gólmanem, jímž byl vyhlášen letos v lednu za rok 2005...

Také Čech, stejně jako všichni jeho spoluhráči, vítá, že se v dějišti šampionátu ochladilo.

"Samozřejmě, že fotbalu by to prospět mělo. Ale jak jsme se dívali na zápas Ghany s Itálií, náš sobotní soupeř hrál i v tom šíleném vedru v obrovském tempu," naznačil gólman, že český tým nečeká v jeho druhém vystoupení na mistrovství nic snadného.

Z vítězství v prvním duelu nad USA neděla brankář žádné unáhlené závěry. To vyznělo z odpovědi odpovídal na otázku, do jaké míry českému mužstvu úvodní tříbranková výhra pomohla.

"Na naší situaci to nic nemění. Byl to jen první úspěšný krok. Teď potřebujeme vyhrát zase," prohlásil.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze