Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Posuvná střecha je bonbónkem na perle mezi stadiony

7 2000
P r a h a - Arena je jedním z nejmodernějších stadionů světa. Tribuny jsou, ale také nemusí být kryty: Střecha Areny je složená ze dvou panelů o rozměru 105x36 metrů. Je možno ji otevřít či zavřít za méně než dvacet minut. Kromě Ajaxu hraje na stadioně i klub amerických fotbalistů Admirals. Také proto je zde nekvalitní trávník, který navíc v nevhodných klimatických podmínkách tvořených bariérou ochozů neprospívá nejlépe.
Prvotní plán postavit multifunkčí stadion se zrodil už v roce 1992 v souvislosti s myšlenkou na pořadatelství Olympijských her. Ajax, který tou dobou hrál na "De Meer", hledal důstojnější stánek pro svá představení na nejvyšší úrovni klubového fotbalu. Mnoho investorů výstavbu podpořilo, a tak 26. listopadu 1996 mohl být v Areně sehrán první zápas.

Pravidelně se zde konají také koncerty populární hudby, snad i proto je stadion vybaven dvěma obřími světelnými tabulemi.

Amsterdam Arena

Kapacita 51 324 Amsterdam
Vystavěn roku 1996
Domácí tým AFC Ajax, Admirals (americký   fotabal)
Zápasy Eura 2000 3 základní skupiny: Holandsko - Česko, Slovinsko - Španělsko, Francie - Holandsko, čtvrtfinále B1 - A2,   semifinále

Necelých pět let starý stadion Ajaxu je jedním z nejmodernějších na světě

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze