Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kam dojdou Čech a spol.? Čtyři kroky do fotbalového pekla, či baráže

Česká fotbalová reprezentace | foto:  Michal Růžička, MAFRA

6 2013
Čtyři zápasy, čtyři finále, jak přiznává kouč fotbalistů Michal Bílek. Pojďte po jednotlivých krocích a počítejte s námi, kam reprezentanti mohou dojít – zda se svými výsledky přiblíží Brazílii, nebo sejdou "do pekla". Baráž o mistrovství světa je reálná za následujících podmínek.

1.Výhra s Arménií

Ke druhému místu a účasti v baráži by mělo stačit deset či možná i devět bodů, vítězství v domácím zápase je tedy podmínkou nutnou. „Abychom měli situaci ve svých rukách,“ zdůraznil brankář Petr Čech. Dnes navíc nebude důležitý jen výsledek z Edenu, ale také z Itálie, kde hrají Bulhaři, hlavní konkurenti. Když padnou, může čelo skupiny vypadat už večer příznivě: 1. Itálie 17 bodů, 2. Česko 12, 3. Bulharsko 10 ...

2.Remíza v Itálii

Triumf nad mistry světa by měl obrovský zvuk a v boji o MS pomohl, ale buďme realisté... Proč však ne remíza? „Chtělo by to neprohrát,“ tuší Čech. Ale ani případná prohra neznamená konec nadějí, i když už by bylo nutné sledovat i výsledky Dánů.

3.Výhra na Maltě

Malta sice naposledy zvítězila v Arménii, ale pořád je nejslabším týmem skupiny, byť už není bez bodu. Zkrátka platí jednoduché: ztráta = trapas, ostuda. Pokud Češi na Maltě nevyhrají, poletí propočty nejspíš do koše.

4.Výhra v Bulharsku

Velké finále! Pokud Bulhaři ani Dánové v předchozích zápasech nebudou stoprocentní, možná by Čechovi a spol. stačila ke druhému místu i remíza. Jenže to bývá dost ošidné. Navíc do baráže nejdou automaticky všechny týmy z druhých míst, nejhorší z nich má smůlu. Což by se při scénáři „vítězství nad Arménií, prohra v Itálii, úspěch na Maltě a remíza v Bulharsku“ mohlo stát Čechům. Proto potřebují vítězství.

Co myslíte, jak to dopadne?

Autoři: ,


Témata: Eden
Najdete na iDNES.czmobilní verze