Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pospíšilovi vyhovuje liberecký styl hry

21 2003
Liberec - Letní posila ze Sparty, útočník Michal Pospíšil, se začíná Liberci vyplácet. Jeho jediná branka ze 41. minuty rozhodla o tom, že Slovan v sobotu vyhrál úvodní zápas 3. kola Poháru Intertoto ve španělském Santanderu. „Prosadili jsme se ze standardní situace a po změně stran už jsme si výsledek ohlídali,“ říká Michal Pospíšil.

Jak vaše branka padla?
Byl to přetažený centr na zadní tyč, Jožka Valachovič vrátil míč před odkrytou branku a pak už nebyl problém se trefit.

Byla znát na soupeři španělská škola?
To rozhodně. Irové ze Shamrock Rovers, které jsme vyřadili v minulém kole, byli důraznější a ne tak fotbaloví. Španělé jsou technicky vyspělí a pokoušeli se o kombinační fotbal.

Takže to nebyla snadná výhra.
Španělská liga má přece jen svoji sílu. Santander náš občas dokázal přitlačit, ale my jsme dobře bránili a napadali a nepouštěli jsme ho do šancí, až na jednu.

Překvapilo vás, jak hladce zatím Liberec proplouvá Pohárem Intertoto?
Podáváme slušné výkony, ale uvidíme v lize. Tyhle zápasy se silnými soupeři jsou určitě zkušenosti k nezaplacení.

Bavíte se v kabině i o možnosti postoupit do Poháru UEFA?
No bavíme, ale zatím si to nikdo moc nepřipouští. Ještě jsme nepřešli ani přes Santander. Bavíme se spíš o Schalke, které by nás asi čekalo v příštím kole. Do prvního kola Poháru UEFA bude hrozně těžké se dostat, ale jdeme zápas od zápasu a uvidíme.

Jak se vám zamlouvá příprava okořeněná soutěžními zápasy Intertota?
Pro mě je to příjemná změna. Hrubá kondiční příprava nebyla tak hrozná jako jindy. Doufám, že nám pak nebudou v sezoně chybět síly. Ale kondici nabíráme i při těchhle těžkých zápasech.

V Liberci jste krátce. Už si se spoluhráči na hřišti dokonale rozumíte?
Určitě je co zdokonalovat, komunikace se musí zlepšit. Ale styl hry a složení týmu se jeví dobře. Moje očekávání, že Liberec bude pomýšlet na přední příčky ligy, se zatím naplňuje.Najdete na iDNES.czmobilní verze