Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pospíšilovi chybělo proti Schalke překvapení

8 2003
Liberec - Často se rozčiloval na rozhodčího Messnera, že mu píská útočné fauly, ale nebylo mu to nic platné. Liberecký útočník Michal Pospíšil se v zápase proti Schalke rval do posledního dechu, kýžený gól však nedal. "Štvalo mě, že rozhodčí posuzoval moje souboje s obránci Schalke vždycky proti mně, i když jsme do soubojů chodili úplně stejně," zlobil se Pospíšil.

Kolik jste nechal na hřišti sil?
Všechny. Bohužel se nám nepovedlo postoupit, to mrzí nejvíc. Přitom jsme byli krůček od Poháru UEFA. Jenže jsme to nedotáhli až do konce.

Proč?
Schalke je zkušené mužstvo a jednogólový náskok z prvního zápasu si pohlídalo. I v odvetě se to dalo zvládnout, ale oni nás k brance moc nepustili. Nevytvořili jsme si potřebný tlak. Schalke hrálo v obraně dobře a mělo nás dokonale přečtené.

Nedokázali jste soupeře ničím překvapit...
No právě. Moment překvapení chyběl. V závěru jsme už sice měli nějaký tlak, ale oni si to pohlídali ohromně zkušeně. Možná nám už ke konci chyběla trochu šťáva. Němci byli všude a míče se odrážely k nim...

Jak celkově hodnotíte vystoupení Liberce v Poháru Intertoto?
Ostudu jsme určitě neudělali. Přešli jsme přes Iry ze Shamrock Rovers, to byla povinnost. Ale pak jsme dokázali porazit španělský Santander, což byl kvalitní tým. Se Schalke jsme odehráli dva vyrovnané zápasy, ale oni si asi postup celkově zasloužili.Trochu se potvrdilo, že o všem rozhodl už zápas na hřišti Schalke, kde jsme neudrželi ke konci vedení. Škoda, že jsme tam neuhráli aspoň remízu.

Měli jste na začátek sezony neobvykle nabitý program. Neuškodí vám to v lize?
Na rozjezd sezony toho bylo vážně dost. Odehráli jsme těžké zápasy, což nám ubralo síly. Ale teď se tempo trochu zvolní. Věřím, že máme mužstvo připravené dobře. Už v Ostravě jsme ukázali, že jsme na tom fyzicky slušně, tak nevidím důvod, proč by to teď mělo být jinak.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze