Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Porážku vůbec neřešíme, ujistil kouč Hašek před bitvou se Slováky

Trenér české fotbalové reprezentace Ivan Hašek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

4 2009
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Co máme naplánovaného po eventuální porážce? My chceme vyhrát, takže alternativu prohry neřešíme," odpověděl trenér českých fotbalistů Ivan Hašek na otázku jednoho ze slovenských novinářů.

Domácí žurnalista totiž na páteční tiskové konferenci před kvalifikačním duelem Slovensko - Česko připomněl, jak po pražské dubnové porážce právě se Slovenskem někteří čeští hráči vyrazili na pivo.

Kouč Hašek na tiskovku přišel společně s kapitánem mužstva Petrem Čechem, k jehož přítomnosti poznamenal: "Můžu prozradit, že Petr zítra s kapitánskou páskou určitě nastoupí. Ale žádné další jméno neřeknu. Přestože o sestavě už jasno mám."

Zákonitě následovaly dotazy na Tomáše Rosického. Nastoupí v základní sestavě, nebo jako střídající hráč? Jak je na tom zdravotně? Objeví se v zápase vůbec?

Tomáš Rosický"Tomáš se připravuje jako všichni, bez jakýchkoli úlev. Uvidíme, jak se bude cítit po dnešním večerním tréninku, o jeho startu rozhodneme až těsně před zápasem. Hodně bude záležet na něm samotném. Víc říkat nebudu, dobře víte, že soupeři nikdy nic nenaznačuju," uvedl Hašek.

Starosti se sestavou měl prý Hašek spíše příjemné.

"Pokud jsem u nějakých postů váhal, pak jen komu dát přednost. Hráči pro jednotlivá místa v sestavě mají velmi dobou formu, ale hrát může jen jeden. Ale o jaké posty jde to si taky nechám pro sebe."

Přestože Hašek ohledně sestavy či rozestavení žádné otazníky neodkryl, lze předpokládat, že taktika jeho týmu bude ofenzivní, a že v útoku nastoupí někdejší hodně obávaná dvojice Koller - Baroš. Tím spíš, když Hašek dále řekl:

"Situace v kvalifikační skupině nás nutí hrát v Bratislavě na vítězství. Prostě tak, abychom byli nebezpeční."

A může Hašek vedle brankáře Čecha prozradit, zda se v základní sestavě například dvoumetrový obr Koller objeví ?

"Můžu jen říct, že Koller je v pořádku."

Jan Koller V Bratislavě celý pátek pršelo, předpověď nijak vábně nevypadá. Co tedy český trenér říká na promáčený trávník?

"Ještě nevíme, v jaké stavu hřiště je. Pokud bude trávník v pořádku, pak bude mokrá plocha nahrávat útočnému fotbalu. Ale jestli bude hřiště rozbahněné a hrbolaté, čeká obě mužstva hlavně boj," poznamenal Hašek.

Důležitost zápasu, v němž jde Čechům vlastně o všechno, si uvědomují všichni. V sále padla zmínka o tom, že Jankulovski s Kollerem se nechali slyšet, že pokud Česko prohraje, v národním mužstvu skončí.

"Napětí je ve vzduchu cítit, vnímají ho hráči, trenéři i funkcionáři. Ten tlak si uvědomujeme. Ale velcí hráči jsou schopni odehrát velká utkání. My takové hráče máme a Jankulovski s Kollerem věří, že to dobře dopadne, a že budou v reprezentaci pokračovat. A já v to věřím taky."

Když byl Hašek dotázán, co soudí o svém někdejším spoluhráči z československé reprezentace Vladimíru Weissovi, který dnes slovenské národní mužstvo vede, český trenér řekl:

"Už jsem před pár dny říkal, že jsme kamarádi. Vnímám Vlada jako úspěšného trenéra, jako člověka, který stojí za vzestupem slovenského fotbalu. Je to muž na správném místě. A já věřím, že těmi kamarády zůstaneme i po zítřejším zápase."

vÝSLEDKY ZÁPASU TIPUJTE zdeNajdete na iDNES.czmobilní verze