Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poraďte Brücknerovi, s kým na San Marino

3 2006
Praha - Až na Vladimíra Šmicra nikdo v původní nominaci nechyběl. Ale nejsilnější mužstvo trenér Karel Brückner pro nadcházející kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy 2008 k dispozici nakonec kvůli dalším zranění nemá. Kdo by měl v sobotu v Liberci proti outsiderovi ze San Marina nastoupit? Poraďte kouči české reprezentace v anketě iDNES!

V nominaci na San Marino a na souboj v Irsku, který se hraje ve středu 11. října v Dublinu, je momentálně fotbalistů.

Zraněné Sionka, Sivoka a Galáska nahradili Pospěch a Abrahám.

Sestavu na San Marino můžete vybírat zde

Tradičně jsou v nominaci tři brankáři, ale ke stabilní dvojce Petr Čech - Jaromír Blažek kouč místo Antonína Kinského povolal poprvé libereckého Marka Čecha.

Obrana se sejde ve složení, v jakém byla na předchozí kvalifikační zápasy proti Walesu a na Slovensku. Navíc je v ní Zdeněk Grygera, který se vrací pro zranění.

A právě s tím může mít Brückner zamotanou hlavu. Na jeho místě pravého obránce hrál výborně Tomáš Ujfaluši, jindy stoper, kterého ve středu obrany zase zastoupil Martin Jiránek.

Dál jsou v kádru stopeři David Rozehnal, Radoslav Kováč a Tomáš Zápotočný, jediným levým bekem je Marek Jankulovski.

Ze záložníků nebyl proti předchozímu srazu povolán Marek Matějovský, jehož nahardil David Jarolím, který se vrací po zlomenině ruky.

Další jména byla tradiční: Tomášové Rosický, Galásek a Sivok, Jan Polák, Jaroslav Plašil a Libor Sionko, hrdina vítězného zápasu na Slovensku. Jenže Sionko, Galásek a Sivok se omluvili kvůli zranění.

Brückner dodatečně povolala sparťana Pospěcha a mladoboleslavského Abraháma.

Do útoku proti předchozím zápasům přibyl Milan Baroš, který se zotavil z dlouhodobého zranění chodidla, v nominaci nahradil Jiřího Štajnera. Jinak nechybí Jan Koller, Marek Kulič a David Lafata, který zařídil vítězství nad Walesem.

Jaké mužstvo proti San Marinu vyberete?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze