Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poraďte Brücknerovi, jak na Turecko

27 2006
Praha - Fotbalovou reprezentaci čekají ve středu 1. března v Turecku dva zápasy, ale jeden je významnější než druhý. Trenér Karel Brückner nominoval celkem osmadvacet hráčů, ale zatím neoznámil, jak mužstvo rozdělí. Poté kvůli zranění vypadli Mareš s Jarolímem, povoláni byli Lukáš Zelenka s Pitákem. Kdo by tedy podle vás měl tedy hrát proti tureckému áčku v oficiálním utkání?

V 17 hodin nastoupí v Izmiru proti tureckému béčku český tým pod pracovním názvem A 2 a poté ve 20.00 bude hrát proti prvnímu mužstvu Turecka český výběr A 1.

Oficiální utkání je to druhé, za něj si fotbalisté také připíší reprezentační starty.

V nominaci jsou momentálně  tři brankáři, osm obránců, deset záložníků a šest útočníků.

Vyberte sestavu
pro Turecko - ZDE

Jistota je zatím jen u gólmanů, Brückner už s předstihem řekl, že oficiální zápas odchytá Petr Čech.

V obraně ze stabilních mužů sestavy chybí jen zraněný Grygera, naopak po delší přestávce se objevili René Bolf a Zdeněk Pospěch. Vůbec poprvé byl do reprezentace povolán Tomáš Zápotočný.

Osm obránců můžeme rozdělit podle postů, na nichž v reprezentace hrají. Na pravý kraj připadají v úvahu Pospěch a Martin Jiránek, vlevo Marek Jankulovsvki. Byl tam i  Pavel Mareš, který však na sraz dorazil zraněný a po pondělním tréninku z týmu vypadl.

Na pozice středních obránců jsou vedle Zápotočného a Bolfa tradiční opory Tomáš Ujfaluši s Davidem Rozehnalem a ještě Tomáš Hübschman.

Mezi jedenácti záložníky je rovněž jeden debutant, David Kobylík, který může nastupovat na obou krajích.

Na pravou stranu je jasnou volbou Karel Poborský, dalším adeptem může být Jaroslav Plašil či dodadečně nominovaný Karel Piták.

O levý kraj, kde by jinak hrál Nedvěd, který však dostal volno, přicházejí v úvahu Rudolf Skácel či Štěpán Vachoušek.

Na pozice středních záložníků má Brückner k dispozici Tomáše Rosického, Jana Poláka, Jiřího Jarošíka, Lukáše Zelenku a Radoslava Kováče. V nominaci chybí zraněný kapitán Tomáš Galásek a v týmu také není David Jarolím, který se zranil.

Kouč chce prověřit především post středního záložníka.

"Nemyslím tím bránící štít, ale spíš hráče s ofenzivními úkoly. V téhle roli máme ověřeného jen Poláka, dalším, kdo z nominovaných přichází v úvahu je Jarošík," poznamenal Brückner.

Do útoku má kouč na výběr Milana Baroše, Tomáše Juna, Jiřího Štajnera, Marka Heinze, Vladimíra Šmicra a Václava Svěrkoše, třetího nováčka v nominaci.

Šmicer má však problémy s kotníkem a Heinz se Štajnerem v národním mužstvu hrávají spíš v záloze.

Hlasovat o sestavě pro Turecko můžete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze