Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ptejte se Jiřího Němce

Poradna

Na otázky odpovídá

Fotbalista Jiří Němec odpovídá na zámku Štiřín, kde se reprezentace připravuje na kvalifikaci MS 2002

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Archiv
Kdo má podle vás největší šanci vyhrát Bundesligu?Troufá si Schalke alespoň na Champions League?
Osm kol před koncem letošní sezony je bundesliga tak vyrovnaná, že je v této době ještě předčasné mluvit o tom, kdo ji vyhraje. Když se podíváme na tabulku, tak myslím, že mužstva od prvního do šestého místa mají šanci bundesligu vyhrát. Co se týče Schalke, věřím, že opět začneme dávat góly a tím si zajistíme některé místo v tabulce, které by nás posunulo minimálně do Poháru UEFA. I když náš nový stadion by si zasloužil Ligu mistrů.
To byla poslední odpověď, dnešní program reprezentace se zdržel a já už nemohu v rozhovoru pokračovat. Děkuji za otázky, snažil jsem se odpovědět, co se dalo.
Archiv
Jak se v Schalke daří Trojanovi ze Slávie? Best
Můžu říct, že Filip Trojan za poslední dva roky, co v Schalke je, udělal velký výkonnostní skok, co jsem mohl sám sledovat při některých trénincích, na kterých se zúčastňuje s A-mužstvem. I v této zimní přípravě odehrál s A-mužstvem některé přátelské zápasy, a myslím si, že nic nebrání tomu, aby se zařadil do širšího kádru Schalke 04.
Archiv
Kdo byl či je nejlepším trenérem vaší kariéry?
ivčera
Na tuto otázku musím uvést dvě jména: první jméno je Karel Přenosil, který mi dal první šanci ve velkém fotbale, druhé jméno je Dušan Uhrin, pod kterým jsem poznal význam slova profesionální fotbal.
Archiv
Kdo konkrétně Vám brání v návratu do Sparty?
RST
V této době konkrétně je to můj věk.
Archiv
AHOJ JIRKO, fandím Vám. Chci se zeptat na dvě věci. Kdyby o Vás projevil trenér Chovanec takový zájem i na MS, šel byste do toho? A kdo myslíte, že zkusí Champions ze druhého místa naší ligy? Bude to Příbram? Dík PETR
Takovýto zájem by mě samozřejmě potěšil, ale k tomuto datu zbývá ještě více než rok, a já bohužel nevím, co se do té doby všechno může stát. Jak v Příbrami, tak i v Olomouci mám kamarády, takže toto rozhodování, kdo postoupí z druhého místa do Champions League není tak jednoduché. Ale věřím, po tom, co se Horst Siegl znovu rozstřílel a trenér Kotrba má všechno pod kontrolou, že se to podaří Příbrami.
Archiv
Jak ti zduvodnil Chovanec znovupovolani do reprezentace? Na jekem postu v Irsku nastoupis?
demeter
Trenér Chovanec mě poprosil o výpomoc z důvodu nedostatku obranných hráčů. Na toto téma musím ještě uvést, že mi neslíbil, že budu jak v prvním nebo v druhém utkání hráčem základní sestavy. Proto sám nevím, na jaký post v sestavě se mnou počítá.
Archiv
Jirko tahate jeste utocniky za dres v pokutovem uzemi
Potom, co jsem četl v pondělí deník Sport, mám takový pocit, že mi tuto otázku pokládá sám Franta Veselý.
Archiv
Je vám možno položit otázky ještě jinde? Třeba na nějakých německých stránkách?
Midas
Ne.
Archiv
Chtěl byste jednou dělat trenéra?
petr
Na takové úrovni, na jaké trénují prvoligoví trenéři a ternéři reprezentace, bych trenéra rozhodně dělat nechtěl a nemám to ani v plánu.
Archiv
Jaké jiné sporty rád sleduješ a jaké sám provozuješ?
zaragoza
Jako každý kluk z vesnice, kde se hrál jenom fotbal a hokej, velice rád sleduji NHL. Při vytížení, které profesionální fotbalista má, neprovozuji žádný jiný sport, ani rekteačně.
Archiv
Co podle Vás přinesete fotbalové reprezentaci ? Díky a hodně úspěchů.
Vaso
Jelikož jsem definitivně v reprezentaci minulé léto neskončil, nemusím znova nosit zápisné.
Archiv
Pamatujes si na Petera Fabiana z Levic na Slovensku posilam ti od nej pozdravy hral s vami kolem 90 roku.
Děkuji za pozdrav, ale v této chvíli si bohužel nemohu vzpomenout.
Archiv
Kde byste chtěl zakončit svou úctyhodnou kariéru? Děkuji a mějte se fajn. Jste skvělý fotbalista!!!
míla
Už v nynější době přemýšlím o tom, jestli ukončím kariéru v Německu, nebo se ještě jednou vrátím do české ligy. Vše záleží na tom, jestli se mi budou vyhýbat zranění a budu se cítit fit.
Archiv
Až pověsíte kopačky na hřebík, máte představu, co budete dělat?
pom
Jelikož jsem v Schalke prodloužil smlouvu ještě o další rok do léta 2002, nesnažím se přemýšlet o tom, co bude po této době.
Archiv
Bude hrat Rosa v irsku od zacatku
Já si myslím, že je to spíš otázka pro trenéra Chovance, ale po tom, co jsem viděl některé zápasy v bundeslize, které Rosa odehrál, tak podle mého názoru má velkou šanci hrát v Irsku od začátku zápasu.
Archiv
Dovedete si představit, že byste si zahrál českou ligu za Slavii?
rene
Bohužel, tak toto musím stoprocentně vyloučit.
Archiv
Stačíte ještě fyzicky na fotbal na reprezentační úrovni? Kdekdo říká, že jste příliš pomalý.
zvědavý
Co já si pamatuji, tak už někdy před deseti lety o mě v novinách psávali, že nejsem ten nejrychlejší hráč. Samozřejmě s mými pětatřiceti lety už nebudu rychlejší, což se snažím nahrazovat svými zkušenostmi, které jsem nasbíral za mého působení v první lize, což je v nynější době nějakých dlouhých 16 let.
Archiv
Kdo myslis ze by ve sparte mel byt jednickou mezi golmany postulka nebo blazek a prosim o konkretni jmeno. dik
Já si myslím, že mezi dvěma je tak minimální rozdíl, že bych nechtěl být v kůži trenéra Ivana Haška a rozhodnout, kdo z nich je jednička a kdo bude sedět jenom na lavičce.
Archiv
Jak pečlivě sleduješ dění v české lize, telefonuješ si s klukama ze Sparty?
arpád
Samozřejmě, že dění v české lize sleduji, a jsem smutný z toho, na jakém místě se pohybuje mužstvo Českých Budějovic. Co se týče kluků ze Sparty, tak po odchodu Horsta Siegla si nejvíce telefonuji s kustodem Sparty Jaroslavem Johnem, který mi vždycky dokáže poskytnout veškeré informace o dění nejen ve Spartě, ale i v celé české lize.
Archiv
Vy jste opravdu přijel jenom kvůli tomu, abyste seděl na lavičce? To snad ne, při vašich zkušenostech... Mějte se fajn.
pavel
Dobrá otázka. Přijel jsem hlavně z toho důvodu, že bych chtěl nějakým způsobem ještě jednou reprezentaci pomoci. Jestliže to bude na hřišti, nebo jenom v kabině, rozhodne až trenér při sestavování mužstva.
Archiv
Ahoj Jirko, jsem fanda SPARTY a zajimalo jestli je realny tvuj navrat do SPARTY. Ahoj David
Kdybys mi tuto otázku položil před dvěma lety, moje odpověď by byla ano. V této době jsem přesvědčen, že můj návrat do Sparty je nereálný.
Archiv
Jste velmi tichý. To je vaše image nebo prostě nemáte rád novináře. Jinak vám přeju ještě hodně fotbalových úspěchů.
zdeněk
Já si myslím, že to je tak nějak napůl, že v soukromí jsem naprosto normální, nevyhledávám žádnou publicitu a dá se říct, že co se týče otázky s novináři, tak jsem radši, když mě nevyhledávají.

Najdete na iDNES.cz