Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ponorková nemoc reprezentantům nehrozí

25 2003
Praha - Sjet taxikem dolů do centra, sednout si v nějakém příjemném bistru ke kávě a poklábosit o všem možném - takhle si nejčastěji krátí dlouhý čas čeští fotbaloví reprezentanti. "Vůbec mi nevadí, že jsme na soustředění už od pondělka. Myslím, že je to příjemná změna pro každého," říká obránce Marek Jankulovski z Udine. "A stejně úplně všechno probrat nestačíme." Národní mužstvo se v Praze připravuje na sobotní kvalifikační duel v Nizozemsku a jejich hlavním stanem před čtvrtečním odletem do Rotterdamu je dejvický hotel Praha.

Ponorková nemoc prý nehrozí, shodují se fotbalisté. Na vytržení z klubového stereotypu se většinou těší. Při reprezentačních srazech přijdou na jiné myšlenky, užijí si legrácky a nejrůznější hecování. A když si chtějí ode všeho odpočinout, pohrouží se do osamění na hotelových pokojích.

"Vozím s sebou počítač a k němu různé hry a filmy," přibližuje Jan Koller, útočník Borussie Dortmund, co ho dokáže přidržet na pokoji. "Detektivky a komedie, to je moje."

Právě Koller navštívíl také pokoj, který je v hotelu vyhrazen reprezentačním lékařům. "V pondělí večer jsem si nechal sešít horní ret, který mi rozrazil loktem jeden protihráč v sobotu při lize v Bielefeldu."

Další útočník Vratislav Lokvenc zase tráví hodně času na pokoji u masérů. "Mám ještě z Kaiserslauternu drobné potíže se zády, takže jsem toho zatím nejvíc napovídal s maséry Karlem Mališem a Edou Poustkou. A když se s někým nedomluvím na to kafe, mám po ruce pár čerstvě koupených časopisů."

Nejvíc ze všech nejspíš odpočívá defenzivní záložník Tomáš Galásek, opora Ajaxu Amsterdam. "Potřebuju dobít baterky," říká. "Mám v nohách dva těžké zápasy, před týdnem Liga mistrů na AS Řím a o víkendu holandská liga v Eindhovenu," připomněl římskou postupovou remízu a porážku v domácí soutěži. "Masérský stůl a postel, to mi teď vyhovuje ze všeho nejvíc."

Jiří Jarošík, další muž ze středové řady, si ve volných chvílích pořád ještě vyřizuje záležitosti související s jeho nedávným přestupem ze Sparty do CSKA Moskva. "Já jsem si teda ještě s nikým pořádně popovídat nestačil," řekl jediný zástupce ruské nejvyšší soutěže v reprezentačním kádru.

Právě Jarošík cestu z nového působiště přivítal. "Když jsem v neděli z Moskvy odlétal, bylo minus deset a tady plus patnáct, takže změna byla moc příjemná," pochvaloval si. "Horší to asi bude zpátky. I když údajně už tam má být přece jen líp."

Ve středu se proti původnímu plánu posunuje odpolední trénink o hodinu. Reprezentanti se totiž houfně chystají do hlediště hokejové haly v Holešovicích na třetí zápas semifinálové série hokejové ligy Sparta - Slavia.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze