Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie na ME připravena

10 2000
P r a h a - Zejména bezpečnost, ale také distribuce vstupenek jsou belgickou a nizozemskou veřejností považovány za dvě Achillovy paty nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy, které zahájí v sobotu večer zápasem Belgie - Švédsko na bruselském stadiónu krále Baudouina. Belgický ministr zahraničí Louis Michel dnes neváhal v rozhlase lidi upozornit, že se jedná především o velký národní svátek a aby se přestali bát.

V Nizozemsku je připraveno 4000 policistů, v záloze pak dalších 20.000 strážců pořádku. Belgičané nařídili pohotovost 6500 policistům a mohou dodatečně povolat 30.000 dalších zástupců bezpečnostních složek. Dokonale prý funguje koordinace s policejními sbory účastnických zemí a zejména těch, odkud je očekáván největší příliv fanoušků. Za vysoce rizikový je považován především zápas Anglie-Německo 17. června v Charleroi. Soustřeďuje se na něj však tolik pozornosti, že právě tam podle znalců zřejmě k ničemu nedojde. "Potíže se obvykle objeví tam, kde je nejméně čekáme," citoval dnes belgický tisk vysokého policejního důstojníka.

Belgické policii se už podařilo dokázat, že je ve střehu. Několik dánských novinářů si ve čtvrtek koupilo v Bruselu ve specializovaném obchodě lovecké nože. Chtěli tak dokázat, jak snadno se mohou agresívní fanouškové v bruselském hlavním městě vybavit zbraněmi. Když se s trofejemi fotili v jednom z parků, zadržela je policie.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze