Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Polák z tréninku spěchal na svatbu

19 2006
Praha - Lehkým regeneračním tréninkem se dnes loučili s pražskými trávníky fotbaloví reprezentanti, kteří už zítra odlétají na soustředění do rakouského Seefeldu. Do míče si vůbec nekopli, jen běhali a chvilku hlavičkovali, takže čtyři hráči bez problémů odtrénovali v teniskách. "Ještě to nebyl žádný ostrý start, jen odpočinek, řekl kouč Karel Brückner.

Tréninku v Praze na Strahově z tribuny přihlíželo jen pár osamělých diváků, zato na ploše hráče pozorně sledovala hned celá patra zedníků. Jsou tu, aby opravovali tartanovou dráhu, ale podívaná na Kollera, Nedvěda a spol. byla lákavější.

Z fotbalového umění českých reprezentantů však neviděli skoro nic. Téměř půl hodiny tréninku velel asistent Jaroslav Šilhavý a s hráči neustále obíhal po okrajích travnaté plochy. Jediným drobným zpestřením byla občasná změna směru nebo křižování prostředkem hřiště.

"Dnes to bylo hodně lehké, ostřejší výběhy nás čekají až v Seefeldu, kde se bude běhat i v lese," varuje kouč Brückner.

Začátek tréninku se o 45 minut hodiny zdržel, neboť tým musel projít lékařskými kontrolami předepsanými Mezinárodní fotbalouvou federací.

Číslo třináct oblékli čtyři hráči

Jako první se na ploše objevil Pavel Nedvěd. Kráčel v teniskách a cestou dopíjel z láhve vodu. Brzy přicházeli další, Rosický, Jiránek s obrovským pytlem plným míčů na zádech, Poborský...

Většina hráčů měla teplákové bundy, ale mnozí si už stačili odložit. Přehlédnout nešel Baroš. Dlouhé trenýrky si podkasal jak jen to šlo, a na dálku tak vystavoval do černa opálené nohy, vzpomínku na nedávnou dovolenou v Dubaji.

Jiní čtyři hráči měli na trenýrkách červenou číslici třináct. Rozehnal, Jiránek, Šmicer ani Heinz asi na pověry nevěří.

Maratonský trénink se na chvíli zastavil po dvaceti minutách, kdy si fotbalisté konečně mohli sáhnout na míč. Ale nekopli si. Vkleče si ve skupinkách vyměňovali míč hlavičkami. Neobvyklé disciplíně kralovala skupinka mazáků vedená Nedvědem s Poborským. Jim vydržel míč ve vzduchu opravdu dlouho.

Ale za chvíli se už zase běhalo. Se Šilhavým vpředu drželi krok Šmicer, Nedvěd, či Lokvenc, v závěrečné skupince naopak nešel přehlédnout Koller provázený Rosickým a Barošem.

Nad reprezentačním tréninkem vlála červenobílá slávistická vlajka nad tribunou, na protějším ochozu se ve větru zmítal zbytek obřího plakátu podporujícího diváckou iniciativu "http://www.chcemecistyfotbal.cz". Slovo "fotbal" už chybělo.

Brückner stál ve vzdáleném rohu a většinu času pozoroval oddělený trénink brankářů. Po očku však obhlížel i klus hráčů, kteří se zotavují ze zranění. Dnes měl říct, jestli vyzve někoho z náhradníků, aby čekal v pohotovosti na telefonu. "Pořád váhám, zatím nikomu volat nebudu," rozhodl kouč.

A to bude mít v sobotu při odletu na soustředění do Seefeldu v kádru jen dvaadvacet hráčů. Záložník Jan Polák totiž dostal den volno, aby se mohl v sobotu v Brně oženit. "V neděli za námi dorazí," domluvil se kouč s fotbalistou.

V krátkém přerušení přípravy Brückner nevidí žádný problém. "Já problém nemám, já se nežením," řekl s úsměvem.Najdete na iDNES.czmobilní verze