Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Polák gratuloval katovi Slovanu

1 2003
Liberec - S pocitem mírného smutku dorazili ve čtvrtek nad ránem domů fotbalisté Slovanu Liberec. "Vzhledem k tomu, že jsme v utkání vedli, trochu zklamání cítíme," řekl liberecký záložník Jan Polák. Schalke dokázalo zápas otočit brzy poté, co inkasovalo Kolouškův gól.

Podlehli jste tlaku prostředí?
Nevím, jestli jsme podlehli nějakému tlaku. Domácí se dostali k vápnu, v naší obraně se stala chyba při odkopu míče a z toho jsme dostali gól. Pak už byli domácí na koni. Je to škoda. Před zápasem bychom brali i remízu, ale měli jsme na to zvítězit.

Co s fotbalistou udělá kulisa padesáti tisíc fanoušků?
Minulý rok v utkání Poháru UEFA v gruzínském Tbilisi bylo sice oficiálně dvacet tisíc diváků, ale ve skutečnosti jich tam mohlo být dvakrát tolik a křičeli celý zápas. Němečtí fandové začali pořádně fandit, až když Schalke dalo první gól, takže to nebylo nijak hrozné. Ale byla tam pěkná atmosféra.

Hrál jste vy osobně někdy na tak moderním stadionu?
To určitě ne. Tolik dobrých stadionů jsem zase neviděl. Když nastupuju za fotbalovou jednadvacítku, hraje se obvykle na jiných.

Hvězdou utkání byl váš kolega z reprezentační jednadvacítky Filip Trojan. Co jste si po zápase řekli?
Ač nerad, musel jsem mu pogratulovat ke vstřelenému gólu i přihrávce. To, co udělal, bylo něco fantastického. Ale trenér Heynckes ho bohužel moc nebere. Filip většinou sedí jen na tribuně. Je to podle mě škoda, protože má velký potenciál.

Jak vidíte šance do odvety U Nisy?
Schalke bude psychicky nahoře. Půjde do zápasu s náskokem a je to zkušené mužstvo, které hraje poháry a bundesligu. Ale šance na postup je pro oba týmy pořád stejná.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze