Znojmo i Dukla postoupily do třetího kola domácího poháru

Radost znojemských fotbalistů | foto: ČTK

20 2013
Fotbalisté Znojma a Dukly zvládli měření sil s třetiligovými soupeři a v Poháru České pošty postoupily do 3. kola. Nováček nejvyšší soutěže ze Znojma zvítězil na půdě Třebíče 5:0, Dukla ve Štěchovicích porazila domácí tým 4:1.

Znojmo v Třebíči neponechalo nic náhodě a oplatilo soupeři loňské nečekané vyřazení z pohárové soutěže. Jihomoravané nastříleli pět branek stejně jako v sobotu, kdy uhráli divokou remízu 5:5 v ligové bitvě v Jablonci. Kouč Leoš Kalvoda dal šanci v brance náhradníkovi Petrovi Drobiszovi, který si už odpykal trest za údajnou korupci.

Znojemskému týmu pomohli v prvním poločasy góly obou útočníků Heinze a Reljiče, po změně stran se dvěma trefami blýskl Okleštěk. Drobisz v závěru předvedl úspěšný zákrok proti penaltě Zifčáka.

Dukla měla ve Štěchovicích o poznání více starostí. Domácí ještě v poločase drželi překvapivou remízu 1:1, čtyři minuty po přestávce však druhý gól v zápase z penalty přidal záložník Malý a nasměroval tým z Julisky k výhře. Tu ještě v závěru pojistili Štetina s Pázlerem.

Pohár České pošty, 2. kolo

Třebíč - Znojmo 0:5 (0:2)
69. a 79. Okleštěk, 10. z pen. Heinz, 45. Reljič, 75. Tomeček.
Znojmo: Drobisz - Hříbek (54. Mudra), Simerský, Hnaníček, Cihlář - Helísek, Lacko, Nepožitek (68. Hrošovský), Okleštěk - Heinz (73. Tomeček), Reljič. Trenér: Kalvoda.

Štěchovice - Dukla Praha 1:4 (1:1).
19. Jelínek - 7. a 49. z pen. Malý, 62. Štětina, 64. Pázler.
Dukla: Kučera - Hanousek, Radoš, Štetina (65. Božič), Jeřábek - Hlinka (46. Kalouda), Malý (72. Hašek), Ouedraogo - Pázler, Néstor, Marek.Trenér: Kozel.

Další výsledky:
Prostějov - Zlín 2:2, 0:3 po pen. rozstřelu
(20. Pavlík, 62. Mazouch - 17. Kurtin, 52. Malcharek)
Karlovy Vary - Sokolov 3:3, 4:3 po pen. rozstřelu (17. Pachta, 37. Řezáč, 87. Nerad - 6. a 53. Šamánek, 57. Kobylík)
Vlašim - Loko Vltavín 6:1 (7., 34. a 63. Krmenčík, 69. a 86. Putz, 87. Rybařík - 55. Valíček)
Kladno - Rokycany 2:1 (68. T. Procházka, 84. Holeček - 35.Veselinovič).

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18