Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po postupu celé Portugalsko ožilo

17 2000
P o r t o - Po gólu v nastaveném čase dnešního zápasu fotbalového mistrovství Evropy proti Rumunsku propuklo celé Portugalsko v jásot, především proto, že ve výhru už po nerozhodných 90 minutách nikdo nedoufal. V Portu se vítězný ryk vznášel doslova nad celým městem, přeléval se z místa na místo, jak fanoušci vybíhali z hospod, kde sledovali zápas a dávali průchod svému nadšení.

Vzápětí se na hlavních třídách města ozvaly klaksony a kolony aut vyzdobených portugalskými vlajkami vyrazily na okružní jízdy za zběsilého houkání. Polonazí hoši s prapory tančili mezi vozidly na náměstí Svobody a zastavili provoz na třídě Spojenců; postupně se tam zformovala spontánní manifestace, k níž se přidávali další a další desítky lidí. Z mnoha koutů zněly dělbuchy a rachejtle.

Portugalsko si těsným vítězstvím v poslední minutě zajistilo účast ve čtvrtfinále, ve které místní fanoušci před mistrovstvím příliš nedoufali. "Máme dobré jednotlivce, ale tým jako celek trpěl politikařením fotbalových úředníků," vysvětloval v kavárně číšník novinářům, kteří se sjížděli na nadcházející summit EU. "Naštěstí hráči funkcionáře přehráli," dodal.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze