Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po lístcích z fotbalového MS v Brazílii touží už 3,6 milionu diváků

Stadion Maracaná v Riu při finále Poháru FIFA mezi domácí Brazílií a Španělskem. | foto: AP

5 2013
Po více než dvou týdnech od zahájení prodeje si zažádalo o vstupenky na fotbalové mistrovství světa v Brazílii přes 3,6 milionu fanoušků. Téměř půl milionu zájemců stojí o některé z míst na finále na stadionu Maracaná, který pojme 73 000 diváků.

Generální sekretář FIFA Jerome Valcke odhaduje, že zájem předčí i dosud nejsilnější poptávku po vstupenkách. Tu zaznamenali organizátoři turnaje v Německu v roce 2006, kde se o každou vstupenku přihlásilo sedm zájemců a dohromady přišlo osm milionů požadavků.

Prodej lístků v první fázi začal na webu fotbalové federace FIFA 20. srpna a potrvá do 10. října, kdy se ze zájemců bude bez ohledu na pořadí žádostí losovat. Zbývající volné vstupenky z první fáze půjdou do prodeje 11. listopadu, kdy už půjde o systém "kdo dřív přijde, ten dřív bere".

Dosud se hlásí především Brazilci, z ostatních zemí je jen 18 procent požadavků. Fanoušci z ciziny budou mít příležitost zejména v další fázi, která je v plánu od 8. prosince do 15. dubna. To už budou známí účastníci turnaje i rozlosování základních skupin.

Autor:


Témata: FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze