Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Po Jablonci čekají liberecký tým Gruzínci

18 2002
Liberec - Fotbalisté Liberce se musí z ligové soutěže rychle přeorientovat na Pohár UEFA. V úvodním zápasu prvního kola nastoupí už zítra doma proti gruzínskému Dynamu Tbilisi. Jak dostat z hlav hráčů Slovanu hořké zklamání ze ztracené výhry v derby v Jablonci? Hlavně z toho nedělat tragédii, velí trenér Josef Csaplár. „Ano, měli jsme vyhrát, a tak máme všelijaké pocity. Ale nesmíme se v tom moc patlat. Stačilo udělat chladný matematický výčet našich šancí a inkasovaných gólů,“ tvrdí liberecký kouč.

„Byl to lehký výprask, který nás varoval před ztrátou pokory. A klobouk dolů před houževnatostí Jablonce,“ pokračuje Csaplár. „Pomůžu si vojenskou terminologií. Zápas v Jablonci byl bitvou, ale jak jsme na tom z pohledu války? Určitě ne špatně. Jsme druzí za Spartou, v tabulce pravdy máme plus osm bodů."

Liberečtí hráči si čistili hlavy na včerejším dopoledním tréninku. Až na dlouhodobé marody jsou kompletní, trénuje i Hodúr, který měl potíže se zraněním kotníku. Trenéry zatím čekal rozbor hry gruzínského týmu. „Hru Dynama Tbilisi mám zatím nastudovanou tak na třicet procent. To hlavní přijde právě teď,“ poznamenal Csaplár v úterý odpoledne. „Gruzínci mají každopádně technický tým s brazilským záložníkem Rochou, který je jejich hvězdou.“

Gruzínská výprava přiletěla už v pondělí a ubytovala se v libereckém hotelu Zlatý lev. Oba týmy dnes večer čeká oficiální trénink na stadionu U Nisy. Fotbalisté Tbilisi vyběhnou na hřiště ve 20.00, tedy v dobu čtvrtečního výkopu. Hráči Liberce trénují od devíti večer a pak odjíždějí na soustředění do Jizerských hor.

Vstupenky na zítřejší zápas jsou o polovinu levnější než na předchozí utkání s AC Milán. Nejlepší místa na krytých tribunách stojí tři sta korun, vstupenky za obě branky se dají pořídit za rovnou stokorunu.

Myšlenky Libereckých se ovšem upínají nejen k domácímu zápasu, ale také k odvetě, která bude za dva týdny. Z gruzínského hlavního města se v pondělí vrátila tříčlenná výprava Slovanu, která posuzovala situaci přímo na místě. Vedení libereckého klubu původně uvažovalo o tom, že si s sebou do Gruzie poveze vlastního kuchaře i zásoby. „Nic takového není potřeba, to by byla urážka tamních hoteliérů,“ tvrdí však liberecký restauratér Ivan Duleba, který měl za úkol v Tbilisi posoudit stav tamní gastronomie.

"Jen jsem vkročil do hotelu, viděl jsem, že je to nesmysl. Hotel Sheraton, kde budou hráči bydlet, je absolutně špičkový a patří do mezinárodní sítě. Má irského šéfa, chorvatského kuchaře, veškeré zboží se dováží. Gruzínci jsou kultivovaný národ. A takovou pohostinnost jsem ještě nezažil, a to jsem byl už leckde,“ dodává Duleba.

Liberecká minivýprava se před odletem trochu obávala o svou bezpečnost. V českých novinách se totiž objevily zprávy o hrozícím útoku Ruska na tuto malou kavkazskou zemi. „Ale přímo na místě bylo všechno normální, život běží jako u nás,“ tvrdí Duleba.

 Najdete na iDNES.czmobilní verze