Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalová Plzeň asi oznámí, že trenéra Vrbu k reprezentaci nepustí

Plzeňský trenér Pavel Vrba předvedl perfektní zpracování míče. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

21 2013
Fotbalová Plzeň není ve formě, komplikuje si boj o titul, má před zápasem Ligy mistrů na hřišti obhájce trofeje a do toho se řeší, co bude s trenérem Pavlem Vrbou. Na dnešní odpoledne klub svolal tiskovou konferenci, na níž zřejmě vedení klubu oznámí, že kouče k národnímu mužstvu nepustí.

Plzeň v pondělní odpoledne od 15.30 pořádá tiskovku, oficiálně ke středečnímu utkání Ligy mistrů na Bayernu Mnichov a dalším aktualitám z klubového dění.

Ona novinka z klubového dění může být právě situace ohledně trenéra Vrby, který se sešel s nejužším vedení asociace v čele s předsedou Miroslavem Peltou.

Plzeň pobouřilo, že představitelé asociace o schůzce její zástupce neinformovali, což se od Pelty nezdá taktické. Šance, že trenéra Vrbu získá pro národní mužstvo se rozhodně nezvýšily.

"Viktoria Plzeň znovu opakuje, že klub nebyl do dnešního dne nikým kontaktován ve věci možného uvolnění trenéra Pavla Vrby k reprezentačnímu výběru České republiky," oznámila Plzeň v pátek.

Dnes odpoledne nejspíš řekne, že Vrbu nepustí a bude trvat na dodržení jeho smlouvy v klubu, která vyprší až v létě 2015. Už před pár dny generální manažer Adolf Šádek řekl: "Nechceme uškodit plzeňskému fotbalu a jsme připraveni na to, že budeme nepřáteli českého státu."

Loni na jaře Vrbu vábili šéfové slovenského svazu, kouč se sešel s šéfem Kováčikem a oporami národního mužstva Hamšíkem a Škrtelem. Stát se trenérem slovenské reprezentace ho lákalo, ale plzeňské vedení mu nakonec odchod zatrhlo.

"S Plzní jsme se nedohodli. Vedení klubu nebylo ochotné trenéra Vrbu uvolnit ani přesto, že o pozici trenéra slovenské reprezentace měl jasný zájem," prohlásil tenkrát Ján Kováčik. Nyní Vrba, kterého si k reprezentaci přejí  fanoušci i odborníci, dosud neřekl, jestli má zájem vést Česko...

Národní mužstvo má po rezignaci Michala Bílka jen dočasného kouče Josefa Pešiceho. Ten sice obě říjnová utkání na Maltě a v Bulharsku vyhrál, ale zpackaná kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014 se tím nezachránila.

Předseda asociace Pelta se nechal slyšet, že má pro národní tým vysněného trenéra, jehož jméno nevyslovil. Všechny indicie však mířily k Pavlu Vrbovi. S ním se pak minulý týden setkal.

Vrba reagoval: "Je pravdou, že jsem se na základě žádosti představitelů asociace s jejími zástupci krátce setkal. Mým základním sdělením bylo upozornění, že veškeré záležitosti dotýkající se v jakékoliv rovině Viktorie Plzeň musí být v první řadě bezpodmínečně konzultovány s jejími představiteli. Tento postup cítím jako nezbytný z pohledu zaměstnance klubu i z pohledu lidských vztahů, které jsou ve Viktorii nastaveny. S tímto závěrem byla schůzka zakončena."

Budou dnes oficiálně ukončeny námluvy Vrby s národním mužstvem?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze