7 2013
Fotbalisté Nepomuku se díky dvěma povedeným akcím z druhého poločasu pomalu vzdalují posledním příčkám v tabulce přeboru Plzeňského kraje. Mužstvo Klatov porazili v rámci 13. kola 2:0 a na šestnáctý Stod mají náskok už šest bodů. Podívejte se na video.

Akce číslo 1: V 59. minutě zahrávali domácí volný přímý kop. Jeden z nepomuckých hráčů i kvůli větší vzdálenosti nezvolil přímou střelu na klatovskou branku, ale poslal balón do pokutového území směrem ke vzdálenější tyči.

Tam už číhali dva volní domácí hráči - nakonec se ke hlavičce dostal Švec a nemýlil se.

Akce číslo 2: Na začátku 86. minuty se Nepomuk prosadil podruhé a definitivně stvrdil čtvrtou výhru v základní hrací době.

Na levé straně hřiště se uvolnil domácí hráč, jenž následně efektní patičkou přenechal míč Švecovi. A ten potvrdil roli muže, který rozhodl tento zápas. Bez přípravy vyslal tvrdou přízemní ránu k pravé tyči - 0:2. Hostující Klatovy tak kvůli páté porážce klesly na sedmou příčku.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Ofenzivní sílu i ve víkendovém utkání předvedli fotbalisté Kolovče, kteří deklasovali Bolevec 8:0. Polovinou branek se na vítězství podílel bývalý ligový útočník Tomáš Došek.

Na posledním místě tabulky plzeňského přeboru zůstává Stod, který prohrál podesáté v této sezoně. V Přešticích drtivě prohrál 1:6.

Výsledky 13. kola: Příkosice - Chotíkov 3:3, na pen. 3:5,  Nepomuk - Klatovy 2:0, Domažlice B - Rokycany B 6:3, Rapid Sport - Hor. Bříza 0:3, Přeštice - Stod 6:1, Luby - Vejprnice 0:2, Koloveč - Bolevec 8:0, Horažďovice - Holýšov 1:0.

1. Slavoj Koloveč 13 10 3 0 57:14 35
2. SK Slavia Vejprnice 13 9 0 4 32:19 27
3. ZKZ Horní Bříza 13 9 0 4 31:24 27
4. TJ FC Chotíkov 1932 13 7 4 2 42:19 26
5. Přeštice 13 6 2 5 22:23 21
6. SSC Bolevec 13 6 2 5 22:27 21
7. SK Klatovy 1898 13 6 2 5 20:24 20
8. Jiskra Domažlice B 13 5 3 5 25:23 19