Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský Petržela: Myšlenky na odchod nemám, chci být v kondici a hrát

Plzeňský záložník Milan Petržela si kryje míč. | foto: Martin Polívka, MAFRA

10 2016
S kapitánskou páskou a netradičně na postu pravého obránce nastoupil 33letý Milan Petržela ve čtvrtek v Evropské lize proti Austrii Vídeň. Po zápase se mohl po dokonalém obratu radovat z výhry 3:2.

„Mělo to šťastný konec, takže dobrý,“ usmíval se Petržela. „I když se to nerodilo lehce, sestava byla poslepovaná, brzy jsme prohrávali, šli jsme v deseti. Potvrdilo se, že jsme mančaft, zabrali jsme šponu a zvládli to. Ukázali jsme velkou vnitřní sílu.“

Jak se vám v obraně hrálo?
Nebylo to špatné, i když drobné problémy tam byly. Zvlášť ve vzdušných soubojích. To víte, že jsem párkrát zaspal a honil jsem to na poslední chvíli. To už je zvyk, bránit výš, ale snad jsem to zvládl.

Nedobírali si vás spoluhráči v kabině, že vy jako hodně ofenzivní hráč musíte do obrany?
Já už jsem to hrál v Říme, proto trenér zase zvolil mě. I když on vlastně teď už ani nikoho jiného neměl. (smích) Myslím, že už mám dost zkušeností, abych si s tím poradil.

Jak vám bylo za stavu 0:2?
Špatně. Ale do poločasu jsme snížili a to nás povzbudilo. Oni už se pak ti jejich ofenzivní Brazilci tolik nevraceli, dalo se kombinovat a Ďuri dal dva krásné góly. To byla paráda.

Po vyloučení Hejdy jste neměli ani jednoho klasického stopera. Už jste to někdy zažil?
Tak on hrál jediný bek v celé obraně, jenom Řízek. Jinak jsme tam byli samí záložníci, ale někdy to tak sedne, že to kluci, kteří tam nejsou zvyklí hrát, odkopou dobře.

Mrzí teď o to víc, že se nepovedlo ze skupiny postoupit?
Hodně. Ale nezvládli jsme zápasy s Astrou Giurgiu, to rozhodovalo. Na postup bylo, zklamání je velké.

Takže při hodnocení celého podzimu jsou vaše pocity smíšené?
Je smutné jít do jara bez Evropské ligy. Ale v domácí soutěži se nám daří.

Může to být výhoda v boji o titul, že se soustředíte už jen na ligu?
Ale nemusí. Ono je vždycky dobré, když hrajete hodně zápasů. Netrénuje se tolik. A když už na ten rytmus najedete, získáváte sebedůvěru. Uvidíme, musíme to zvládnout.

Je mistrovský hattrick lákavý?
Každý titul je krásný. Bude to ale hrozně těžké, každý se na nás chce vytáhnout. Musíme to odmakat na sto procent.

Vás vynesly podzimní výkony po čase zpátky do reprezentace, ale pak jste se jí vzdal. Proč?
Bylo to náročné, už toho bylo hodně. Potřeboval jsem si odpočinout. Jsem rád, že máme podzim za sebou. Snad jsme potěšili naše fanoušky a všechny, co nám fandí.

Čekáte v zimě převratné změny?
Co vím, o nic velkého nepůjde. Ale jistě může na někoho přijít nabídka, která nejde odmítnout.

Co vy, cítíte teď pevnou pozici?
Začal jsem jako dvojka na mém postu, přednost měl Kopi. Ale dostal jsem se přes něho a udržel se v sestavě, toho si vážím. Bylo už mi naznačováno, že bych měl spíš jen dostřídávat.

Myslíte tedy, že máte Plzni pořád ještě co dát?
Myšlenky na odchod nemám. Ale nevím, co vedení přelétne přes nos. Třeba se budou chtít zbavit starých dědků. (úsměv) Já se chci udržet v kondici a hrát.

Jak vnímáte trenéra Pivarníka?
Umí udržet v mužstvu dobrou atmosféru. Ví, kdy má udělat srandu nebo naopak být přísnější. I soupeře má dobře nastudované, připraví nás na ně. Odvedl tady kus práce.Najdete na iDNES.czmobilní verze