Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dva Slováci v brance? Zajímavé, ale nic moc prestižního, říká Kozáčik

22 2015
Vídeň (Od našeho zpravodaje) - Na hřiště vyběhne český fotbalový mistr a rakouský vicemistr, jenže v brance budou stát Slováci. Zatímco Matúš Kozáčik (Plzeň) je ve slovenské reprezentaci jedničkou, Ján Novota (Rapid) mu kryje záda. "Je to zajímavé, ale nic moc prestižního bych v tom neviděl," prohlásil plzeňský lídr před čtvrteční bitvou: "S Jánem jsme si jen slíbili, že si po zápase vyměníme dresy. Tím to všechno završíme."

Souhlasíte, že vstupujete do klíčového dvojzápasu Evropské ligy?
Vypadá to tak. Rapid má ve skupině šest bodů, my tři, takže výsledek bude hodně důležitý pro další vývoj skupiny.

Plzni vypadl potrestaný kapitán Procházka. Mění se pro vás něco?
Je to ztráta, ale už se nám v minulosti několikrát stalo, že důležití hráči nemohli hrát. Věřím, že Vencu dokážeme nahradit.

Na jeho pozici nastoupí Lukáš Hejda a vytvoří novou stoperskou dvojici s mladým Janem Baránkem. Ani jeden z nich moc nemluví. Nebude to problém?
V bouřlivé atmosféře, kterou na stadionu čekám, toho stejně nebude moc slyšet. Lukáš i Honza už odehráli kvalitní zápasy, zkušenosti mají, zvládnou to.

Mluvil jste o atmosféře. Na rozlehlém stadionu Ernsta Happela se čeká přes čtyřicet tisíc fanoušků.
Kdyby byly tribuny prázdné, mohlo by to fotbalu ublížit, ale takhle čekám dobrý zápas. Mám zprávu, že přijede i hodně fanoušků z Plzně, sám jsem sháněl lístky. Jen jsem koukal, že Plzeňáci dostali místa dost daleko od hřiště, tak snad budou slyšet.

Na co si musíte dát největší pozor?
Rapid má silnou ofenzivou a nepříjemné standardní situace, které rozehrává kapitán Hofmann.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze