Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský Kovařík jede na Island. Těším se na Rosického a Čecha, říká

26 2015
Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba povolal na utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu (12. června) i pět hráčů plzeňské Viktorie. Vedle již tradičních jmen - David Limberský, Václav Procházka, Daniel Kolář a Václav Pilař - je poprvé v nominaci i levonohý záložník Jan Kovařík.

„Před chvilkou jsem se to dozvěděl a jsem nadšený. I když jsem měl nějaké signály, s nominací jsem příliš nepočítal. V pozitivním slova smyslu mě to zaskočilo, nejdřív jsem tomu nemohl uvěřit,“ hlásil v pondělí dopoledne Kovařík.

Fotogalerie

Jan Kovařík

Jen několik dnů po zápase na Islandu oslaví 27. narozeniny, takže nominace je předčasným dárkem.

V reprezentačním áčku je premiérově, ale má bronz z evropského šampionátu jednadvacítek 2011. „Svátkem pro mě bude setkání s Tomášem Rosickým nebo Petrem Čechem. Na tyto hráče jsem se díval zatím jen v televizi, jsou to velké pojmy světového fotbalu,“ naznačil na koho z reprezentační kabiny se nejvíc těší. Přehnanou trémou prý ale trpět nebude.

„Plzeňská kabina mě dobře nachystala na všemožné srandy či nováčkovské rituály,“ usmál se Kovařík. Kvituje i to, že v reprezentaci bude mít čtyři klubové spoluhráče. „Od kluků vím, že v kabině nároďáku panuje dobrá nálada, takže věřím, že tam zapadnu rychle.“

Plzeňáků mohlo být v nominaci ještě víc, jenže stopera Romana Hubníka vyřadilo ze hry až na několik týdnů svalové zranění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze