Plzeňský kouč Vrba duel s Maccabi Haifa chválil. Obstáli jsme, těšilo ho

Pavel Horváth proti Maccabi Haifa proměnil pokutový kop. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

9 2009
První zápas - remíza. Tak vstoupili do herního soustředění v rakouském Kaprunu fotbalisté Viktorie Plzeň. V premiérovém utkání soustředění se rozešli s izraelským mistrem Maccabi Haifa smírně 1:1.

Na vedoucí gól Refaelova ze čtrnácté minuty odpověděl před poločasem kapitán Plzně Horváth z penalty.

"Byl to zajímavý a kvalitní zápas, i když bylo vidět, že soupeř je už v přípravě dál, protože za čtrnáct dní hraje kvalifikaci o Ligu mistrů. Myslím, že jsme v utkání obstáli," uvedl z Rakouska bezprostředně po utkání trenér Plzně Pavel Vrba.

Do zápasu ještě nepostavil rekonvalescenty z řad nováčků Filipa Rýdela a Milana Bakoše. Do dalších duelů by už ale měli být oba připraveni nastoupit.

Na rakouském soustředění sehrají viktoriáni ještě tři zápasy. V pátek se utkají s polským Lech Poznaň, v neděli s věhlasným AS Řím a v úterý zakončí kemp zápasem s německým Bielefeldem.

A fanoušci Viktorky chtějí být u toho. Proto na nadcházející víkend přichystali zájezd na soustředění. Nadšenci v červeno-modrých barvách budou startovat v pátek ráno z Plzně, v plánu mají podvečerní duel s Poznaní, sobotní turistiku v okolí Kaprunu a pomyslnou nedělní třešinku v podobě utkání Viktorie s AS Řím.

"Čeká nás nezapomenutelný víkend plný kvalitního fotbalu a dobré nálady. V současné době máme stále v autobusu patnáct volných míst, moc rádi mezi sebou přivítáme další zájemce," řekl jeden z organizátorů výjezdu a duchovní otec projektu PFans, Roman Bakala.