Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Motivací je zvučný soupeř, tvrdí Kolář před evropskou derniérou

Plzeňský záložník Daniel Kolář čelí tvrdému zákroku Maria Sonnleitnera z Rapidu Vídeň. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

10 2015
Jedním z kvarteta fotbalistů Viktorie Plzeň, kteří jsou u pohárového tažení Viktorie Plzeň pohárovou už od roku 2010 je Daniel Kolář, současný kapitán. „Doufám, že tohle nebude můj poslední zápas v Evropě,“ přeje si před domácí odvetou s Villarrealem.

Už nemáte šanci na postup ze skupiny Evropské ligy, kde hledáte motivaci?
Už samotný soupeř zvučného jména je velkou motivací. Navíc je to náš poslední zápas tohoto roku, takže se chceme rozloučit dobrou hrou. Pobavit naše fantastické diváky a udělat jim radost výsledkem.

Pro Villarreal můžete být jakýmsi předkrmem před nedělním ligovým šlágrem s Realem Madrid. Půjdou do zápasu v Plzni úplně naplno?
Tohle je spíš otázka pro ně. Já doufám, že žádný předkrm nebudeme. (úsměv) Myslím, že nic nepodcení a budou hrát naplno, i když mají postup jistý. Ostatně tak hrají vždycky.

Vy si můžete vzít ponaučení z prvního zápasu. Může se jejich hra nějak lišit, když nastoupí venku?
Nemyslím si. Všechny jejich zápasy, co jsme viděli, tak hráli pořád stejně. Nebudou měnit styl kvůli tomu, že hrají venku.

A co Viktoria? Máte pocit, že jste teď v lepší formě než v říjnu?
To nevím, uvidí se až zítra na hřišti. My jsme rádi, že jsme ligový podzim zakončili na prvním místě. Ale netroufnu si soudit, jestli jsme v lepší formě než tomu bylo ve Villarrealu.

Vy osobně jste společně s Markem Bakošem nejlepším střelcem týmu v pohárech. Berete zápas s Villarrealem i jako možnost odskočit mu?
Takhle to rozhodně neberu. Ale příležitost skórovat to samozřejmě je. Doufám, že tohle nebude můj poslední zápas v Evropě. A hlavně Markovi přeju, ať dá ve čtvrtek za Liberec nějaký gól.Najdete na iDNES.czmobilní verze