Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňský Hejda o síle Villarrealu: Na míči jsou fakt silní

Plzeňský obránce Lukáš Hejda po porážce zklamaně odchází ze hřiště. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

9 2015
Stejně jako před rokem, i letos si na konci podzimu fotbalový obránce Lukáš Hejda vydobyl pozici ve stoperské dvojici mistrovské Viktorie. Po boku zářícího mladíka Jana Baránka hraje v základní sestavě spolehlivě, ve čtvrtek ale oba čeká pořádně ostrý test. V podzimní derniéře nastoupí Plzeň proti španělskému Villarrealu a byť karty jsou už pro oba týmy rozdané, čeká na Hejdu a spol. složitá defenzivní práce.

Závěrečný zápas základní skupiny Evropské ligy se hraje v Doosan Areně ve čtvrtek od 19 hodin a pro viktoriány to bude zároveň i loučení s pohárovou Evropou.

Naopak Villarreal už má spolu s rakouským Rapidem Vídeň postup do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy jistý. První vzájemný zápas na začátku října ve Španělsku skončil porážkou Viktorie 0:1.

„Už ve Villarrealu jsme se přesvědčili, že mají výborný tým. Jeho hráči jsou technicky zdatní, velmi dobří na míči a hlavně to bleskově ženou do útoku,“ nešetřil chválou na adresu španělského soka Lukáš Hejda. „Čeká nás každopádně nesmírně těžký zápas,“ doplnil 25letý fotbalista.

Zmínil jste první zápas ve Španělsku, který jste prohráli 0:1. Jaké si z něj lze vzít ponaučení?
Asi i doma budeme spoléhat hlavně na standardky a rychlé protiútoky. Oni jsou na míči fakt velice silní.

Takže žádné ofenzivní představení od vás čekat nemůžeme? Soustředíte se spíš na obranu?
Uvidíme, co přinese samotný zápas. Nechci teď říkat, jestli budeme hrát ze zajištěné obrany, nebo budeme hrnout všechno dopředu. Samozřejmě bychom se chtěli s našimi fanoušky rozloučit dobrým výsledkem. Žádný příděl snad nedostaneme... (úsměv)

Už teď je jisté, že postoupit dál nemůžete. Mrzí hodně, že bude jaro bez evropských pohárů?
Samozřejmě, že to mrzí. Čekali jsme od naší účasti v Evropě víc, ale dopadlo to neslavně. Ale realita je daná, musíme se s tím nějak popasovat.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze