Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň začne prodávat vstupenky na boj o Ligu mistrů i Superpohár

Plzeňská radost v minulém ročníku | foto: Ladislav Němec, MAFRA

3 2013
Fanoušci fotbalistů Plzně zbystřete: od úterý 9. července začne klub prodávat vstupenky na úvodní utkání 2. předkola Ligy mistrů proti Željezničaru Sarajevo. O den později si lze koupit lístky na duel Superpoháru proti Jablonci.

Plzeň je úřadujícím českým šampionem. A ten také otevře nový fotbalový ročník v Česku. Superpohár, čili souboj mistra s vítězem českého poháru, se hraje v pátek 12. července od 17.45.

Kvalifikaci o Ligu mistrů odstartuje tým v úterý 16. července, čas výkopu ještě stanoven nebyl. Na tento pohárový duel si lze zakoupit vstupenky od úterý 9. července od 13 hodin na pokladnách stadionu. Držitelé celoročních permanentek budou mít na toto utkání vstup zdarma.

Vzhledem k požadavkům partnerů UEFA, soupeře i pokračující rekonstrukci stadionu, která sebou nese nutnost aktuálních blokací částí hlavní tribuny, bude na duel s bosenským mistrem platit systém nutné rezervace sedaček v celých sektorech C, D a části sektorů S8 a T9. Permanentkáři na těchto místech budou mít v úterý a ve středu 10. července přednostní právo vyzvednutí vstupenky zdarma na místa z volných kapacit.

Kdy jsou otevřeny pokladny

pro permanentkáře
9.7  13.00 až 18.00
10.7. 9.00 až 18.00

volný prodej
11.7. 9.00 až 18.00
12.7. 9.00 až 20.00
13.7. 10.00 až 15.00
14.7. 10.00 až 15.00
15.7. 9.00 až 18.00

"V těchto prvních dvou dnech prodeje bude možné jen a pouze vyzvednutí volné vstupenky proti permanentce z výše zmíněných blokovaných sektorů, k dispozici nebude varianta jakéhokoliv přikoupení dalších vstupenek," poznamenal tiskový mluvčí Pavel Pillár.

Volný prodej se následně rozběhne ve čtvrtek 11. července. "Z důvodu bezpečnostních rizik a velkého množství fanoušků soupeře po celé Evropě nebude pro tento duel otevřen online prodej vstupenek. K dispozici tak budou hlavní pokladny a také prodejní místa systému Plzeňské vstupenky," doplnil Pillár. 

Stejně jako při duelech evropských pohárů v minulých sezonách nabídne také tentokráte Viktoria svým fanouškům tři cenová pásma. Vstupenky budou k dostání v relacích od 150 Kč do 250 Kč. V nejlevnější variantě budou k dispozici vstupenky za brankami a do rohu nových tribun.
 
Platba na pokladnách bude možná jako vždy pouze v hotovosti, jeden fanoušek si bude moct nakoupit maximálně 8 vstupenek.

Prodej vstupenek na Superpohár bude pouze v pokladnách za severní tribunou. "Zcela uzavřena zůstane pro zápas hlavní tribuna, a to včetně horního ochozu. Místa na protilehlé tribuně budou částečně blokována pro potřeby fotbalového svazu a jeho partnerů. Z tohoto důvodu nebudou mít žádní majitelé permanentních vstupenek zaručena svá místa, každý z permanentkářů si v případě zájmu o návštěvu duelu bude muset zvolit z volné kapacity nových tribun. Jelikož organizátorem zápasu není klub, neplatí v tomto případě vstup pro držitele permanentek zdarma. Po dohodě se zástupci asociace prvních 500 držitelů permanentních vstupenek, kteří ve středu dorazí na pokladny, bude mít volný vstup," poznamenal Pillár.

Ostatní držitelé permanentek budou moct využít celou středu pro přednostní nákup vstupenek ze zbývajících kapacit. Cena byla organizátorem stanovena na 100 Kč a 60 Kč. Volný prodej pro všechny ostatní fanoušky odstartuje ve čtvrtek ráno.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze