Plzeň - Olomouc 3:2, mistr měl skvělý start, pak se strachoval

1 2013
První gól ve 49. vteřině, druhý v 9. minutě a plzeňští fotbalisté směřovali k jasnému vítězství. Přestože Olomouc nakonec zápas přeci jen zdramatizovala, úřadující mistr nakonec v 7. ligovém kole vyhrál 3:2.

Plzeň si nechtěla nechat zkazit dobrou náladu po postupu do Ligy mistrů a na Olomouc se od začátku vrhla. Stačilo jí 49 vteřin a dočkala se úvodního gólu. Teclovu střelu dorazil Kolář a postaral se o nejrychlejší trefu této ligové sezony.

O chvíli později mohl zvýšit Procházka, ale jeho hlavičku odkopával z prostoru branky Šindelář. Uspěl tak až v 9. minutě Rajtoral, který tentokrát nastoupil na pravé straně obrany místo zraněného Řezníka. Po rohovém kopu se zpoza vápna opřel do odraženého míče a parádní ranou nedal olomouckému brankáři Zlámalovi žádnou šanci.

Olomouc začala hrát až po čtvrthodině hry. Do vyložené šance se však dostal až ve 25. minutě Ordoš, kterého ve vápně našel Navrátil, ale olomoucký kanonýr neprotrhl půlroční čekání na gól. Z prostoru penalty mířil po zemi jen do brankáře Kozáčika.

Rajtoral mohl po hodině hry zajistit Plzni už tříbrankové vedení, když postupoval sám na brankáře, ale míč poslal těsně vedle tyče.

Zahozená šance domácí mrzela o to víc, že hned v zápětí Olomouc snížila. Doležal ještě neuspěl, ale po následném rohu se Šindelář na zadní tyči dostal ke střele, kterou sám dorazil a zdramatizoval utkání.

Plzeň však měla rychlou odpověď. Horváth z přímého kopu krásně načechral míč na zadní tyč, kde se k hlavičce prodral Hejda a vrátil Plzni dvoubrankové vedení.

Olomouc však odmítla složit zbraně, v 71. minutě Javůrek na zadní tyči našel Doležala a ten povedenou střelou pokořil Kozáčika podruhé.

Hosté mohli chvíli nato dokonce vyrovnat, ale Pospíšilova střela šla těsně vedle. Plzeň tak vyhrála 12 z posledních 13 soutěžních zápasů.