Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


To nebyla Plzeň, jak ji vnímáme. Měla velký respekt, říká Nehoda

DĚKUJEME Plzeňský kapitán Pavel Horváth a jeho spoluhráči se po zápase osmifinále Evropské ligy s Fenerbahce loučí s diváky. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

8 2013
Fenerbahce potvrdilo vysoké kvality, Plzeň tentokrát nepředvedla to, co dokáže. Tak hodnotí těsnou plzeňskou porážku 0:1 s Fenerbahce Istanbul v prvním osmifinálovém duelu Evropské ligy bývalý reprezentant Zdeněk Nehoda.

"Plzeňští fotbalisté zápas odehráli s až přílišným respektem, překvapivě vsadili na taktiku a často čekali na to, co udělá soupeř," poznamenal Nehoda.

Podle Nehody nebyla Plzeň v tomto utkání týmem, jak ho z posledních let známe.

"Tohle nebyla ta Plzeň, jak ji všichni vnímáme. Nediktovala hru, neukázala svou typickou účinnou ofenzivní hru po stranách. Předvedla prostě výkon, který jí není vlastní. Snažila se zápas odehrát spíš takticky," pokračuje Nehoda. "Pravda, Vrbovu mužstvu chyběl Limberský, který je přece jen mnohem útočnější, než byl na jeho místě Řezník."

Fenerbahce vyhrálo na střely mezi brankové tyče 8:0 a navrch mělo 6:3 i na rohové kopy. O lecčems pak rovněž vypovídá poměr faulů 14:7 pro Plzeň.

Fotogalerie

"Tyhle statistiky vyplynuly ze hry, kterou oba týmy předváděly. U Plzně bylo největší chybou, že se její hráči po ztrátě míče rychle stahovali na svou polovinu, místo aby soupeře agresivně napadali jako obvykle," všiml si také devadesátinásobný reprezentant.

Nehoda si nemyslí, že v utkání hrála roli speciální příprava Fenerbahce poté, co Plzeň v minulém kole vyřadila Neapol drtivým celkovým skóre 5:0.

"Triumf plzeňského mužstva nad Neapolí teď nehrál roli. O Fenerbahce se ví, že je hodně silným mužstvem. A to jeho hráči potvrdili, protože se neohlíželi ani na soupeře, ani na jeho domácí prostředí. Hráli viditelně sebevědomě, prostě svou hru, věřili si. Zatímco Plzeň, jak už jsem říkal, od svého herního projevu nepochopitelně ustoupila a soupeři toho dovolila až moc."

Když má bývalý reprezentant z domácího mužstva vyzdvihnout jednotlivce, zmíní se pouze o brankáři Kozáčikovi.

"Kozáčik tým několikrát podržel a dlouho hájil jakž takž příznivou bezbrankovou remízu. Bohužel, pak udělal chybu při tom pozdním vyběhnutí na centr. Přesto plzeňský gólman pochvalu zaslouží, zatímco ostatní jeho spoluhráči předvedli průměr. Nikdo z nich nevyčníval," uzavírá Nehoda.Najdete na iDNES.czmobilní verze