Plzeň - Dukla 2:0, domácí přenocují první, rozhodli Petržela s Bakošem

RADOSTNÉ KLUBKO. Plzeňští fotbalisté slaví gól proti Dukle. | foto: Petr EretMAFRA

29 2017
Viktoria Plzeň porazila v utkání 26. kola fotbalové ligy pražskou Duklu 2:0 a do neděle přenocuje na prvním místě. Za svá záda odsunula ziskem tří bodů Slavii, která na ni před nedělním utkáním s Jabloncem ztrácí dva body.

„Franta!“

„Rajtoral“

Fanoušci, kterých se ve Štruncových sadech sešlo 10 329, v úvodních minutách vyvolávali jméno fotbalisty, který si před týdnem vzal život v Turecku. V zápase proti Dukle nešlo Plzni jen o body, ale hlavně o to, aby se důstojně rozloučila se svou někdejší oporou.

Ferdo, vyhrajeme pro tebe! Jak se Plzeň poklonila Rajtoralovi

Rajtoralovo číslo 27 v Plzni oficiálně vyřadili a jeho dres zavěsili pod střechou stadionu. Před výkopem celý stadion povstal a spustil minutu potlesku.

Až pak se začal hrát fotbal. A Plzeň v prvním poločase soupeře nešetřila. Po dvaceti minutách se míč z pokutového území Dukly odrazil k Hořavovi, jehož tvrdou střelu tečoval mimo dosah brankáře Rady domácí Milan Petržela.

Stejný hráč se podepsal i pod druhý gól Viktorie, který přišel za necelých pět minut. Z levé strany Petržela vlétl do šestnáctky, předkopl si míč a bránící Šimůnek ho nešikovným skluzem fauloval. Penaltu si vzal na starost kapitán Marek Bakoš a bezpečně proměnil.

Oba góly Plzeňští poslali do nebe, kamarádovi Františku Rajtoralovi.

„Řekli jsme si, že budeme v závěru ligy bojovat i za něj,“ uvedl plzeňský kouč Zdeněk Bečka.

Viktoria vedla po prvním poločase zaslouženě. Po nulovém výkonu před týdnem na Spartě se zvedla, proti Dukle dobře kombinovala a předváděla pohledný fotbal. Po přestávce už ale tak dominantní nebyla.

Pořád sice častěji držela míč, ale do její obrany, ve které scházel vykartovaný kapitán a lídr Hubník, hosté několikrát nebezpečně zaútočili. Obránce Štetina hlavičkoval těsně vedle, deset minut po změně stran pak Olayinka před prázdnou bránou nepochopitelně selhal a z osmi metrů přestřelil.

„Vstup do druhé půle nám vyšel, ale neproměnili jsme své šance. Jinak jsme mohli hrát o jiný výsledek. Jeden dobrý poločas proti týmu jako Plzeň prostě nestačí,“ litoval Jaroslav Hynek, trenér Dukly.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Výrazné varování Plzni pomohlo. Domácí znovu zapnuli a třetím gólem mohli definitivně zlomit neúnavného soupeře. Blízko trefy byl hned dvakrát krajní záložník Kopic, za míčem se před bránou v nebezpečné pozici natahoval i Krmenčík.

I Dukla si v závěru zápasu vytvářela střelecké příležitosti, jenže v Plzni ji srazila bídná koncovka. I proto Viktoria podesáté v sezoně doma vyhrála a minimálně do neděle vede ligu.

„Na hráčích bylo vidět, co pro ně dnešní zápas znamená. Musím všem vyseknout obrovskou poklonu. Zápas doslova oddřeli a odbojovali, byla to zasloužená výhra,“ řekl Bečka.