Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


UEFA zavře Plzni proti AS Řím za rasistické fanoušky část stadionu

Plzeňští fanoušci, ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

2 2016
Evropská fotbalová unie (UEFA) potrestala Viktorii Plzeň za rasistické projevy fanoušků. V zápase Evropské ligy proti AS Řím jí zavře část tribuny.

UEFA trestá rasistické projevy vůči hráčům soupeře a házení předmětů (například kelímků) na hřiště během zápasu 4. předkola Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad (2:2).

„Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat,“ prohlásil plzeňský generální manažer Adolf Šádek v tiskovém prohlášení.

Plzeň bude mít na zápas Evropské ligy proti AS Řím uzavřené sektory P2 a P3, kde sídlí kotel fanoušků.

„Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou. Jakékoli projevy rasismu odmítáme, nepatří nejen na fotbalové stadiony, ale ani do celé společnosti,“ pokračoval Šádek.

Pokud se budou problémy opakovat, může UEFA českému klubu uzavřít celý stadion.

„Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme,“ zdůraznil Šádek.

A plzeňský tiskový mluvčí Václav Hanzlík dodal: „Chceme intenzivně komunikovat s fanoušky a prosíme všechny slušné viktoriány o spolupráci. Velký počet z nich už během zápasu s Razgradem dal svým pískotem najevo, že se jim nevhodné projevy nelíbí a nesouhlasí s nimi. Jakýmkoli rasistickým projevům vyhlašujeme nulovou toleranci. Ohrožuje to celou Viktorii.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze