Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Doklad na miliony od FIFA Platini nemá. Stačila ústní dohoda, hájí se

Michel Platini na kongresu FIFA 2015 | foto: Reuters

19 2015
Na konto mu přišly dva miliony švýcarských franků, ale neexistuje smlouva, která by transakci doložila. Předseda Evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini potvrdil, že na peníze, které v roce 2011 obdržel z účtů FIFA, neexistuje žádný písemný doklad.

Platini, který kvůli vyšetřování nesmí po dobu devadesáti dnů vykonávat žádnou funkci ve fotbale, se hájí, že s šéfem mezinárodní federace Seppem Blatterem měli pouze gentlemanskou dohodu, což podle švýcarských zákonů lze.

„Bral jsem to tak, že podle švýcarského práva platí ústní dohoda stejně jako písemná smlouva,“ řekl Platini listu Le Monde.

Stejné vysvětlení podal jeho právník v minulém týdnu na mimořádném zasedání zástupcům všech 54 členských svazů UEFA, které mu vyslovily podporu.

Podle Platiniho byly dva miliony švýcarských franků odměnou za jeho působení ve funkci Blatterova poradce v letech 1999 až 2002.

Etická komise FIFA oběma funkcionářům 8. října pozastavila výkon funkce na 90 dnů. Blattera vyšetřují švýcarské úřady kvůli jinému případu pro podezření ze zpronevěry a zneužití pravomoci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze