Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Anglicky odpovím, ale vy se francouzsky nezeptáte, co? smál se Platini

18 2013
Jeruzalém (Od našeho zpravodaje) - Nepřišel s žádným převratným prohlášením a zrovna nemusel řešit ani žádné složité věci. Možná proto prezident Evropské fotbalové asociace (UEFA) Michel Platini před finále mistrovství Evropy do 21 v Izraeli neustále vtipkoval a žertoval.

"Konečně sluníčko!" pochvaloval si počasí v Jeruzalémě, kde je v těchto dnech pravidelně hodně přes třicet stupňů Celsia. "Je to na mně hned vidět, co? Víte, ve Švýcarsku teď moc hezké počasí není. Tak si to užívám."

Sedmapadesátiletý bývalý výtečný ofenzivní záložník si na zhruba půlhodinové setkání s novináři oblékl světle modrou košili s krátkými rukávy a poslední knoflíčky nechal rozepnuté. A začal oslňovat svými jazykovými znalostmi - odpovídal francouzsky, ale rozuměl také otázkám v angličtině, italštině a španělštině.

Ale když ho jeden novinář požádal, jestli by mohl odpovědět v angličtině, Platini se jen zašklebil: "To bych mohl. Ale vy byste se asi francouzsky zeptat nemohl, co?"

K dobré náladě a úsměvům měl důvod. Většina otázek totiž mířila na končící povedené mistrovství Evropy do 21 let v Izraeli.

Když odpověděl na dotaz, který měl být podle tiskového mluvčího poslední, mrknul na španělskou novinářku a řekl: "Tak ještě seňorita támhle vzadu."

Žádnou převratnou novinku nebo informaci Platini nezmínil. Pochvaloval si izraelské pořadatelství a kvalitu všech osmi týmů, které se šampionátu zúčastnily.

"V současnosti se na mistrovství může kvalifikovat osm týmů. Ale jestli to národní asociace chtějí změnit, není problém. Jsme demokratická organizace a můžeme se bavit o tom, co pro všechny bude nejlepší. Ničemu se nebráním," dodal Platini.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze